کد مطلب : 23289
پس از قهر از نشست مجمع عمومی
نماینده رژیم صهیونیستی پاسخ اردوغان را داد
چهارشنبه ۲ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۱۶
نماینده رژیم صهیونیستی پاسخ اردوغان را داد
نماینده رژیم صهیونیستی در سازمان ملل پس از آن که در اعتراض به اظهارات رئیس جمهور ترکیه، سالن مجمع عمومی را ترک کرد در اظهاراتی پاسخ اردوغان را داد.
به گزارش ایسنا، به نوشته روزنامه فرامنطقه‌ای القدس العربی، گلعاد اردان، نماینده رژیم صهیونیستی پس از این که سالن را ترک کرد، در واکنش به اظهارات رئیس جمهوری ترکیه گفت: «به اردوغان دیکتاتور و قاتل کردها که کشتار جمعی ارامنه و همکاری با جنبش حماس را انکار می‌کند، اجازه نخواهم داد که اعتبار تل‌آویو را لکه‌دار و آن را بدنام کند.»
در همین راستا، روزنامه عبری‌زبان «جروزالم پست» به نقل از اردان نوشت: "اردوغان همواره به دروغگویی و بیان اظهارات یهودستیزانه خود علیه دولت اسرائیل ادامه می‌دهد و مهم است که جهانیان معیارها و استانداردهای دوگانه این کشور که سالها با آن زندگی می‌کند را بشناسد."
اقدام نماینده رژیم صهیونیستی در ترک سالن مجمع عمومی سر و صدای زیادی را در رسانه های اجتماعی به پا کرد. در همین راستا، شمعون اران، روزنامه‌نگار صهیونیستی نوار ویدئویی را منتشر کرد که در آن می‌گفت: «تماشا کنید.... گلعاد اردان سالن مجمع عمومی سازمان ملل را پس از اظهارات رئیس جمهوری ترکیه علیه دولت اسرائیل ترک می‌کند.»
رئیس جمهوری ترکیه در جریان سخنرانی خود در هفتاد و پنجمین دور نشست مجمع عمومی سازمان ملل خاطرنشان کرد: دست کثیفی که به حریم قدس، خاستگاه سه دین بزرگ آسمانی دراز شده است، هر روز جسورتر می‌شود.
وی در ادامه افزود، ترکیه از هیچگونه طرحی که مورد قبول مردم فلسطین نباشد، حمایت نمی‌کند.
اردوغان همچنین تصریح کرد، فلسطینیان بیش از نیم قرن است که با سیاست‌های سرکوب‌گرایانه، خشونت‌آمیز دولت اسرائیل رو به رو است.
 
 
Share/Save/Bookmark