کد مطلب : 23955
مذاکرات دوستانه پوتین و لوکاشنکو در سوچی
سه شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۲۰
مذاکرات دوستانه پوتین و لوکاشنکو در سوچی
روسای جمهوری روسیه و بلاروس در دیدار چندین ساعته خود در سوچی، درباره دورنمای روابط دو کشور، توسعه همکاری‌ها اقتصادی و مبارزه موثر با ویروس کرونا گفت‌وگو کردند.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از خبرگزاری «نووستی»، دفتر مطبوعاتی کاخ کرملین اعلام کرد که دیدار روز دوشنبه "ولادیمیر پوتین" رئیس جمهوری روسیه با "الکساندر لوکاشنکو" همتای بلاروسی وی در سوچی (در جنوب روسیه) که در اواسط آن قطع شده و رهبران دو کشور به اسکی و صرف غذا هم پرداختند، بعد از شش ساعت به پایان رسید. شبکه‌های تلویزیونی روسی، شب گذشته صحنه‌هایی از اسکی پوتین و لوکاشنکو را پخش کردند.  
روسای جمهوری روسیه و بلاروس بطور کلی مسائل مربوط به روابط دوجانبه نقشه راه آتی، روند همکاری‌های تجاری و به‌خصوص وضعیت اپیدمیک شیوع کرونا را بررسی کردند. در این رابطه، لوکاشنکو به نقش بسیار زیاد واکسن اسپوتنیک روسیه در مبارزه با کووید-19 در بلاروس اشاره کرده و این داروی روسی را بهترین واکسن موجود در جهان نامید و یادآور شد که در ماه مارس (اسفند-فروردین) تولید واکسن کرونا با استفاده از فناوری روسیه آغاز خواهد شد.
رئیس جمهوری بلاروس همچنین دیدارهای غیررسمی و دوستانه با همتای روسی را گویای روابط خوب بین دو کشور ارزیابی کرده و از پوتین به خاطر کمک به اقتصاد کشورش تشکر کرد.
ولادیمیر پوتین نیز به نوبه خویش، همکاری‌های دوجانبه، سرمایه گذاری مشترک و صنایع مشترک روسیه و بلاروس را بسیار سازنده و متقابلاً سودمند خواند.
رئیس جمهوری روسیه همچنین بر اهمیت متحد کردن تلاش‌ها با دیگر کشورهای اروپایی برای مبارزه مشترک با شیوع ویروس کرونا تأکید کرد.
 
 
Share/Save/Bookmark
۱
۲
۳
۴
۵
۶
۷
۸
۹
۱۰
۱۱
۱۲
۱۳
۱۴
۱۵