کد مطلب : 22848
کلیچدار اوغلو: برای انتخابات زودهنگام در ترکیه آماده‌ایم
چهارشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۵۱
کلیچدار اوغلو: برای انتخابات زودهنگام در ترکیه آماده‌ایم
رهبر حزب جمهوری خلق ترکیه با اشاره به آمادگی این حزب برای انتخابات زودهنگام گفت: در این باره تنها دو نفر می‌توانند تصمیم بگیرند.
 به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم ، کمال کلیچدار اوغلو رهبر حزب جمهوری خلق در مصاحبه‌ای تلویزیونی با شبکه فاکس تی وی ترکیه در خصوص امکان انتخابات زودهنگام در این کشور اظهار داشت: تصمیم به اینکه انتخابات زودهنگام برگزار شود یا نشود تنها با 2 نفر است؛ اول رجب طیب اردوغان رهبر حزب عدالت و توسعه و رئیس جمهور و دوم دولت باغچلی رهبر حزب حرکت ملی. حزب عدالت و توسعه و حزب حرکت ملی در پارلمان تحت حضانت اردوغان هستند.
وی افزود: برای انتخابات زودهنگام اردوغان تصمیم می گیرد و آقای باغچلی نیز با بیان اینکه "من از اینها خسته‌ام و وضعیت اقتصادی ما نیز که مشخص است" به دنبال انتخابات زودهنگام خواهد رفت.
رهبر حزب جمهوری خلق با اشاره به اینکه این حزب برای انتخابات زودهنگام آماده است، گفت: ما اساساً در میدان حاضر هستیم و خود را آماده کرده ایم.
کلیچدار اوغلو با بیان اینکه ما برای انتخابات زودهنگام هیچ تردیدی نداریم، اظهار داشت: هدفمان برای کشور دموکراسی و آرامش است. آنها برای تضعیف حزب خوب به توطئه هایی دست زدند. علیه اکرم امام اوغلو شهردار استانبول نیز چنین شد. اما ما هر دو  توطئه را خنثی کردیم. حالا قصد دارند همین اقدام مشابه را علیه باباجان رهبر حزب دموکراسی و پیشرفت و احمد داوود اغلو رهبر حزب آینده نیز انجام دهند. ما مانع این دو توطئه هم خواهیم شد.
وی با انتقاد از اقدامات انجام گرفته برای ممانعت از ورود نمایندگان احزاب جدید التاسیس باباجان و داوود اوغلو به پارلمان گفت: تو در مقابل دموکراسی ایستاده ای. کسی که در مقابل کودتا ایستاده، در مقابل کودتای حقوقی هم می ایستد.
 
 
Share/Save/Bookmark