کد مطلب : 18221
سخنگوی ریاست جمهوری ترکیه: عوامل خارجی ناآرامی اخیر ایران ناکام خواهند ماند
پنجشنبه ۱۴ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۱۳
ابراهیم کالین، سخنگوی ریاست جمهوری ترکیه گفت: عوامل خارجی ناآرامی اخیر ایران که قصد دارند اوضاع داخلی این کشور را متشنج کنند، ناکام خواهند ماند.
سخنگوی ریاست جمهوری ترکیه: عوامل خارجی ناآرامی اخیر ایران ناکام خواهند ماند
به گزارش ایرنا، کالین روز پنجشنبه در مصاحبه با خبرنگاران با اشاره به این که ثبات، آرامش و امنیت ایران برای ترکیه بسیار مهم است، تاکید کرد: دخالت‌های خارجی و پیام‌های توئیتری علیه صلح، امنیت و ثبات ایران به هیچ عنوان قابل قبول نیست.
وی در ادامه زمزمه صدور حکم محکومیت در خصوص متهمان پرونده هالک بانک ترکیه و محمد حاکان آتیلا معاون سابق امور بین الملل این بانک در آمریکا را یک رسوایی خواند و بیان کرد: این پرونده در چارچوب پرونده های جنجالی است و معنای دیگری ندارد.
وی افزود: بسیار روشن است که این پرونده یک طرح برای دخالت در امور داخلی ترکیه بوده و به قصد اختلال در سیاست داخلی ترکیه تشکیل شده و در این زمینه از لحاظ حقوقی سناریویی شرم‌آور در جریان است.
وی در ادامه اظهار کرد: در کنگره گفت و گوی ملی سوریه در سوچی هیچ گروه تروریستی نمی‌تواند نماینده مردم سوریه باشد.
وی اضافه کرد: حزب اتحاد دموکراتیک سوریه(پ.ی.د) یا یگان‌های مدافع خلق سوریه(ی.پ.گ) نمی‌توانند نماینده کُردهای سوری باشند و به خوبی می‌دانیم که این دو تشکیلات چه ظلم و ستمی در آنجا مرتکب می‌شوند.
وی ادامه داد: شاید رسانه های غرب نخواهند این مساله را ببینند، ولی حضور و فعالیت آنها در سوریه بخشی از نقشه اجرا شده توسط آمریکاست.
Share/Save/Bookmark
۱
۲
۳
۴
۵
۶
۷
۸
۹
۱۰
۱۱
۱۲
۱۳
۱۴
۱۵