کد مطلب : 22046
اعلام آمادگی مسکو برای همکاری با کشورهای آسیای مرکزی و اوراسیا
دوشنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۴۰
اعلام آمادگی مسکو برای همکاری با کشورهای آسیای مرکزی و اوراسیا
رئیس‌جمهور روسیه در کنفرانس «باشگاه بین‌المللی گفت‌وگوی والدای» گفت، مسکو آماده همکاری سازنده با کشورهای آسیای مرکزی و اوراسیا است.
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «ولادیمیر پوتین» رئیس‌جمهور روسیه در دهمین کنفرانس «باشگاه بین‌المللی گفت‌وگوی والدای» اعلام کرد، کشورش روسیه به دنبال همکاری سازنده با کشورهای آسیایی مرکزی و تمام محدوده اوراسیا به صورت برابر است.
پوتین در بیانیه‌ای که آن را «ولادیمیر تیوردن‌اف» سفیر روسیه در ازبکستان قرائت کرد، گفت: «روسیه آماده همکاری سازنده و به صورت برابر با تمام کشورهای این قاره (آسیا) است. ما معتقدیم که صلح و موفقیت در محدوده اوراسیا مهم‌ترین شرط برای امنیت و ثبات در معیار جهانی است».
رئیس‌جمهور روسیه اعلام کرد که این کنفرانس به مسائل اساسی مانند فرصت‌هایی برای همکاری چندجانبه در مرکز آسیا و محدوده اوراسیا در زمینه تهدیدات و چالش‌های جهانی، اختصاص یافته است.
در این کنفرانس دو روزه دیپلمات‌ها و دانشمندانی از روسیه، ازبکستان، آلمان، هند، قزاقستان، قرقیزستان، چین، تاجیکستان و دیگر کشورها گرد هم آمدند.
دهمین نشست آسیایی والدای به موضوع «آسیای مرکزی و اوراسیا؛ همکاری‌های همه جانبه در مقابل ستیزه جویی‌ها و بی نظمی جهانی» روزهای ۱۰ و ۱۱ نوامبر نخستین بار در شهر «سمرقند» ازبکستان برگزار شد.
برگزاری این نشست در ازبکستان با خط مشی سیاسی جدید «شوکت میرضیایف» رئیس جمهور این کشور که روابط متقابل خود را با کشورهای آسیای مرکزی به طور کلی تغییر داد، ارتباط دارد
 
 
Share/Save/Bookmark
۱
۲
۳
۴
۵
۶
۷
۸
۹
۱۰
۱۱
۱۲
۱۳
۱۴
۱۵