کد مطلب : 21047
دیدار «رحمان» با رئیس جمهور چین؛ همکاری‌های تجاری محور رایزنی
دوشنبه ۹ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۴۰
دیدار «رحمان» با رئیس جمهور چین؛ همکاری‌های تجاری محور رایزنی
رؤسای جمهور تاجیکستان و چین در حاشیه دومین همایش بین المللی «یک کمربند یک راه» با یکدیگر دیدار و وضعیت فعلی و دورنمای توسعه روابط دوجانبه را بررسی کردند.
به گزارش خبرگزاری فارس، «امامعلی رحمان» رئیس جمهور تاجیکستان در حاشیه دومین همایش بین المللی «یک کمربند، یک راه» با «شی جین پینگ» رئیس جمهور چین دیدار و گفت‌و‌گو کرد.
در جریان این ملاقات طیف وسیعی از مسائل مربوط به مشارکت استراتژیک، همکاری‌های دوستانه و حسن همجورای میان 2 کشور مورد بررسی قرار گرفت.
رحمان در سخنانی از فرصت دیدار در سطح عالی برای بررسی مسائل فعلی و چشم انداز توسعه روابط دوجانبه، ارتباطات منطقه‌ای و بین المللی ابراز رضایت کرد.
رئیس جمهور تاجیکستان به نقش مثبت چین در توسعه، حمایت، پیاده سازی پروژه‌ها با سرمایه گذاری این کشور، افزایش مبادلات تجاری میان 2 کشور، توسعه اقتصاد ملی، توسعه استراتژیک ملی، صنعتی سازی این کشور به طور ویژه تاکید کرد.
رؤسای جمهور تاجیکستان و چین بر اهمیت همگرایی موثر در چارچوب ابتکار «یک کمربند، یک راه» تاکید کردند.
در این دیدار دو  طرف آمادگی خود برای تداوم اقدامات مشترک در زمینه مبارزه با تهدیدات و خطرات جهان معاصر از جمله تروریسم، افراط‌گرایی، جدایی طلبی، جرایم سازمان یافته فراملی، قاچاق مواد مخدر ابراز داشتند.
رحمان و جین پینگ بر اهمیت همکاری در این زمینه با در نظر گرفتن تشدید فعالیت گروه‌های تروریستی در افغانستان تاکید کردند.
رئیس جمهور تاجیکستان با اشاره به تجلیل هفتادمین سالگرد تاسیس جمهوری خلق چین در سال جاری میلادی، به همتای چینی خود تبریک گفت و برای این کشور دوست، رفاه و شکوفایی را آرزو کرد
 
 
Share/Save/Bookmark
۱
۲
۳
۴
۵
۶
۷
۸
۹
۱۰
۱۱
۱۲
۱۳
۱۴
۱۵