کد مطلب : 23207
واکنش ترکیه به میزبانی روسیه از گروه پ.ک.ک/ی.پ.گ
سه شنبه ۱۱ شهريور ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۵۳
واکنش ترکیه به میزبانی روسیه از گروه پ.ک.ک/ی.پ.گ
وزارت امور خارجه ترکیه از روسیه خواست که هیچ اقدامی به نفع گروه‌های مرتبط با پ.ک.ک/ی.پ.گ انجام ندهد.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از آناتولی، وزارت امور خارجه ترکیه با انتشار بیانیه‌ای در واکنش به دعوت گروهی متشکل از عناصر گروه تروریستی پ.ک.ک/ی.پ.گ تحت عنوان «شورای دموکراتیک سوریه» به فدراسیون روسیه و استقبال از آنان توسط مقامات رسمی روسیه تاکید کرد: از دولت مسکو انتظار داریم هیچ اقدامی به نفع گروه‌های مرتبط با پ.ک.ک/ی.پ.گ انجام ندهد.
وزارت خارجه ترکیه ضمن ابراز نگرانی از این مسئله تصریح کرد: ما از فدراسیون روسیه انتظار داریم مطابق با روح آستانه و اصل پایبندی به تعهدات رفتار کند و از اقداماتی که به نفع گروه تروریستی پ.ک.ک/ی.پ.گ باشد خودداری کند.
همچنین در این بیانیه تاکید شد: گروه تروریستی پ.ک.ک/ی.پ.گ جدایی‌طلب است و تهدیدی برای تمامیت ارضی سوریه محسوب می‌شود. این گروه تروریستی علاوه بر ظلم و ستم به مردم سوریه، تهدیدی علیه امنیت ملی همسایگان این کشور نیز است.
وزارت خارجه ترکیه خاطر نشان کرد: در بیانیه‌های مشترک در نشست‌های آستانه به مبارزه با هرگونه و شکل تروریسم و همچنین حمایت از تمامیت ارضی سوریه و حفاظت از امنیت ملی کشورهای همسایه تاکید شده ‌بود.
در ادامه این بیانیه آمده ‌است: در بیانیه پایانی نشست کشورهای ضامن روند آستانه که در 25 اوت سال 2020 در ژنو برگزار شده بود نیز کشورهای شرکت کننده متعهد شدند که رویکرد مشترکی علیه تشکل‌های نامشروع جدایی‌طلب اتخاذ کنند.
ترکیه بار دیگر تاکید کرد که روسیه باید به تعهدات خود در نشست آستانه پایبند باشد
 
 
Share/Save/Bookmark