کد مطلب : 18455
هشدار روسیه به شهروندانش درباره احتمال «شکار شدن» توسط آمریکا در سفرهای خارجی
جمعه ۱۳ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۵۷
روسیه به شهروندان خود که قصد سفر به خارج از این کشور را دارند، نسبت به خطر تلاش‌های آمریکا برای دستگیر کردن روس‌ها در سراسر جهان هشدار داد.
به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، وزارت امور خارجه روسیه در بیانیه‌ای به شهروندان این کشور هشدار داد که در سفرهای خارجی تهدید جدی دستگیر شدن از سوی دیگر کشورها به درخواست واشنگتن علیه آن‌ها وجود دارد و ممکن است آن‌ها بعد از آن به آمریکا استرداد شوند.

در این پیام هشدار و توصیه وزارت خارجه روسیه آمده است: به رغم تقاضاهای ما برای بهبود همکاری میان مقام‌های مربوط در آمریکا و روسیه،‌ سرویس‌های ویژه آمریکایی عملا به «شکار» روس‌ها در سراسر جهان ادامه داده‌اند.

وزارت خارجه روسیه عنوان کرد: ما با توجه به این شرایط،‌ شدیدا تاکید می‌کنیم که شهروندان روسیه هنگام برنامه‌ریزی برای سفرهای خارجی به خوبی همه خطرات را سنجیده و بررسی کنند.

این بیانیه تصریح کرد: از ابتدای سال 2017 تاکنون بیش از 10 شهروند روس در کشورهای خارجی و با مداخله آمریکا بازداشت شده‌اند.

در این بیانیه آمده است که دست کم 4 شهروند روس به اتهام جرائم سایبری در اسپانیا،‌ لتونی و یونان دستگیر شده‌اند.

در عین حال این وزارتخانه به پرونده یکی از این شهروندان به طور خاص به نام استانیسلاو لیزوف اشاره کرد که متهم به ایجاد یک ویروس کامپیوتری است که مشتریان نهادهای مالی را هدف قرار داد و میلیون‌ها دلار خسارت به بار آورد و سال گذشته میلادی از اسپانیا به آمریکا تحویل داده شد.

همچنین در این بیانیه تاکید شد: شهروندان روسیه که به این طریق دستگیر می‌شوند، به هنگام استرداد با رفتاری غرض‌ورزانه از جانب نظام قضائی آمریکا روبرو خواهند شد.
Share/Save/Bookmark
۱
۲
۳
۴
۵
۶
۷
۸
۹
۱۰
۱۱
۱۲
۱۳
۱۴
۱۵