کد مطلب : 22009
اردوغان: مناطق تصرف شده در شمال سوریه را تبدیل به منطقه امن می‌کنیم
يکشنبه ۵ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۴۸
اردوغان: مناطق تصرف شده در شمال سوریه را تبدیل به منطقه امن می‌کنیم
رئیس جمهور ترکیه گفت: در صورت لزوم، یک منطقه امن بین تل ابیض و راس العین را با تمام امکانات زیربنایی و روبنایی مانند مسکن، اماکن عمومی و اجتماعی ایجاد خواهیم کرد که پناهندگان بتوانند در کنار هم زندگی کنند.
 
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از آناتولی، رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه طی سخنانی با بیان اینکه برای مقابله با حملات پ.ک.ک، ی.پ.گ و داعش از سمت سوریه، برای تاسیس منطقه امن در شمال این کشور تلاش می‌کنیم و تا حدود زیادی به اهدافمان دست یافتیم، اظهار داشت: اگر بعد از پایان 150 ساعت، منطقه از تروریست‌ها پاکسازی نشود، خودمان این کار را خواهیم کرد.
وی افزود: چیزی که ما را ناراحت می‌کند این است که مقامات برخی کشورها با تروریست‌ها پشت میز می‌نشینند و از ما می‌خواهند که میانجیگری اینها را بپذیریم. ما به هیچ وجه با تروریست‌ها مذاکره نمی‌کنیم و میانجیگری در این زمینه را نیز نخواهیم پذیرفت.
رئیس جمهور ترکیه گفت: اگر تروریست‌ها به حملات خود از داخل 30 کیلومتر(منطقه امن) و یا خارج از آن ادامه دهند، آنان را دنبال کرده و هر آنچه لازم است را انجام خواهیم داد. انتظار ما از جامعه جهانی، احترام به حساسیت‌های ما نسبت به امنیت مرزهایمان و حمایت از پروژه‌های ما در خصوص بازگرداندن پناهجویان سوری است.
اردوغان افزود: در صورت لزوم، یک منطقه امن بین تل ابیض و راس العین را با تمام امکانات زیربنایی و روبنایی مانند مسکن، اماکن عمومی و اجتماعی ایجاد خواهیم کرد که پناهندگان بتوانند در کنار هم زندگی کنند. به دنیا نیز عزم ملت تُرک را نشان خواهیم داد.
 
Share/Save/Bookmark
۱
۲
۳
۴
۵
۶
۷
۸
۹
۱۰
۱۱
۱۲
۱۳
۱۴
۱۵