کد مطلب : 20119
سخنگوی حزب اردوغان: نمی‌توانستیم مانع خروج سرکنسول عربستان شویم
چهارشنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۲۸
سخنگوی حزب اردوغان: نمی‌توانستیم مانع خروج سرکنسول عربستان شویم
سخنگوی حزب حاکم ترکیه گفت، حتی با وجود اوضاع مربوط به ناپدید شدن روزنامه نگار منتقد سعودی، آنکارا نمی‌توانست مانع خروج سرکنسول عربستان از ترکیه بشود چون این مساله مصداق نقض مصونیت دیپلماتیک وی است.
به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، عمر چلیک، سخنگوی حزب حاکم عدالت و توسعه ترکیه گفت، دیپلمات‌ها مصونیت دارند و براساس کنوانسیون وین تحت محافظت هستند و این بدان معناست که نمی توانستیم جلوی خروج محمد العتیبی، سرکنسول عربستان در استانبول را بگیریم. ترکیه کشوری است که قانون را رعایت می کند. ما درخواست بازجویی از سرکنسول را دادیم اما به سرعت اجازه چنین کاری را دریافت نکردیم. بعدا چنین اجازه‌ای داده شد. ما تحقیقات را با بیشترین توجه دنبال می کنیم.
سرکنسول عربستان صبح روز سه شنبه استانبول را به مقصد عربستان ترک کرد.
این خبر بعد از آن منتشر شد که رسانه‌های ترکیه گزارش دادند که پلیس ترکیه شواهدی را در جریان تفحص کنسولگری عربستان در استانبول یافته که نشان می‌دهد جمال خاشقجی، روزنامه نگار منتقد عربستان به قتل رسیده است.
سخنگوی حزب حاکم ترکیه همچنین گفت: بهتر است از اظهارنظر درباره فرضیات مرتبط با این پرونده تا زمان تکمیل تحقیقات اجتناب کنیم. نتایج این تحقیق علنی می شود
 
 
Share/Save/Bookmark
۱
۲
۳
۴
۵
۶
۷
۸
۹
۱۰
۱۱
۱۲
۱۳
۱۴
۱۵