کد مطلب : 20849
مدیرعامل راه‌آهن جمهوری آذربایجان: در مورد اتصال راه‌آهن قزوین ـ رشت به راه‌آهن بین‌المللی آستارا ـ آستارا بسیار خوشبین هستیم
پنجشنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۰۹
مدیرعامل راه‌آهن جمهوری آذربایجان: در مورد اتصال راه‌آهن قزوین ـ رشت به راه‌آهن بین‌المللی آستارا ـ آستارا بسیار خوشبین هستیم
به گزارش مرکز فرهنگی قفقاز، شاهین قربان‌اف، امروز در مرز آستارا در جمع خبرنگاران این شهرستان اظهار داشت: با توجه به موقعیت ممتاز دو کشور در منطقه، روسای جمهوری دو کشور بر تکمیل شدن کریدور شمال – جنوب تاکید دارند.
مدیرعامل راه آهن جمهوری آذربایجان ارتباطات دو دولت ایران و جمهوری آذربایجان را در سطح عالی ارزیابی کرد و افزود: رؤسای جمهور دو کشور بر توسعه و تقویت حوزه اقتصادی و فرهنگی مؤثر تاکید دارند.
وی با بیان اینکه خطوط ریلی ایجاد شده دو کشور باعث افزایش مبادلات تجاری بین ایران و جمهوری آذربایجان شده است گفت: هر دو کشور همسایه برای توسعه و تکمیل کریدور شمال -جنوب با تمام وجود در راستای تکمیل آن تلاش خواهند کرد.
مدیرعامل راه آهن جمهوری آذربایجان با اشاره به آمار بارانداز ریلی آستارا-آستارا خاطرنشان کرد: از سال گذشته تاکنون بیش از ۲۷۰ هزار تن کالا از خط ریلی آستارا-آستارا تخلیه و بارگیری شده است.
قربان‌اف با اشاره به مذاکرات صورت گرفته فیمابین دو کشور مبنی بر اتصال راه‌آهن قزوین-رشت به راه‌آهن بین‌المللی آستارا-آستارا گفت: هماهنگی و اقدامات خوبی بین دو دولت انجام شده و برای اتصال این خطوط در آینده نزدیک بسیار خوشبین هستیم.
مدیرعامل راه آهن جمهوری آذربایجان با اشاره به سفر وزیر اقتصاد جمهوری آذربایجان به تهران در خصوص اتصال خط ریلی رشت به آستارا افزود: امیدواریم با همکاری رؤسای جمهور دو کشور هر چه سریع‌تر نسبت به آغاز عملیات اتصال این خط مهم اقدام کنیم.
Share/Save/Bookmark