کد مطلب : 18572
ایجاد مرز رسمی کوزه رش گلینجک سلماس با ترکیه در حال پیگیری است
جمعه ۲۷ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۳۱
امروز سفیر ایران در ترکیه به همراه استاندار اذربایجان غربی و نماینده مردم این شهرستان در مجلس, ضمن بازدید از مرز کوزه رش سلماس پتانسیلهای این منطقه برای ایجاد مرز رسمی با کشور ترکیه را بررسی کردند.
به گزارش ایسنا منطقه آذربایجان غربی، امروز سفیر ایران در ترکیه به همراه استاندار آذربایجان غربی، نماینده مردم سلماس در مجلس و اعضای شورای اداری و تامین این شهرستان با حضور در مرز کوزه رش سلماس پتانسیلهای بالقوه این منطقه برای ایجاد مرز رسمی با کشور ترکیه را بررسی کردند که طاهریان فر سفیر جمهوری اسلامی ایران در ترکیه در حاشیه این بازدید در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه آذربایجان غربی در خصوص ایجاد مرز رسمی در سلماس با کشور ترکیه اظهار کرد: پروسه ایجاد مرز رسمی کوزه رش گلینجک توسط نماینده محترم سلماس از قبل اغاز شده و هم اکنون در حال پیگیری مراحل ایجاد این مرز و رایزنی و ها و مذاکرات لازم به طرف ترکیه هستیم. 
طاهریان فر بیان کرد: تمامی این مراحل باید قدم به قدم انجام شود و امیدواریم در این خصوص به موفقیت برسیم. 
محمدمهدی شهریاری استاندار آذربایجان غربی نیز در این خصوص گفت: هدف از حضور امروز سفیر ایران در ترکیه در مرز کوزه رش سلماس، بررسی ظرفیت های این منطقه برای ایجاد مرز رسمی با ترکیه است.
شهریاری اظهار کرد: تعداد مرزهای رسمی ایران با ترکیه باتوجه به شرایط کشور و موقعیت آذربایجان غربی بعنوان دروازه ورود به اروپا، برای این حجم صادرات و واردات بین دو کشور پاسخگو نیست و در این خصوص نیازمند ایجاد یک یا دو مرز دیگر برای مراودات اقتصادی با ترکیه هستیم. 
وی با بیان اینکه ایجاد مرز رسمی بین دو کشور منوط به انعقاد یک توافق سیاسی بین دو کشور است، تصریح کرد: اقدامات لازم برای عقد این تفاهم سیاسی را به اتفاق سفیر محترم اغاز کرده ایم و همه تلاشمان را در این خصوص بکار خواهیم بست.
استاندار آذربایجان غربی خاطرنشان کرد: ایجاد این مرز رسمی می تواند موجب توسعه اقتصادی استان و ارتقای سطح معیشتی مردم محروم این منطقه با بهره گیری از امکانات ایجاد شده برای این مرز شود.
شهروز برزگر کلشانی عضو کمیسیون امنیت ملی و نماینده مردم سلماس در مجلس نیز در حاشیه این بازدید گفت: امیدواریم با حمایتهای دولت تدبیر و امید و دستورات ریاست محترم جمهوری و وزیر امورخارجه کشورمان و نیز اراده طرف ترکیه شاهد ایجاد مرز رسمی کوزه رش گلینجک در سلماس باشیم. 
به گزارش ایسنا بازگشایی و ایجاد مرز رسمی کوزه رش گلینجک سلماس ارزوی دیرینه مردم این شهرستان برای بهره مندی از مرزها در جهت بهبود معیشت مردم محروم این شهرستان است.
Share/Save/Bookmark
۱
۲
۳
۴
۵
۶
۷
۸
۹
۱۰
۱۱
۱۲
۱۳
۱۴
۱۵