کد مطلب : 18752
در ادامه جنگ لفظی با آنکارا؛
امارات: ترکیه به حاکمیت کشورهای عربی احترام بگذارد
شنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۵۰
امارات: ترکیه به حاکمیت کشورهای عربی احترام بگذارد
وزیر مشاور امارات در امور خارجه از ترکیه خواست به تمامیت ارضی و حاکمیت کشورهای عربی احترام گذاشته و با همسایگانش عاقلانه برخورد کند.
به گزارش ایسنا،‌ به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، انور قرقاش، وزیر مشاور امارات در امور خارجه امروز (شنبه) در صفحه توئیتر خود نوشت: بر هیچ کس پوشیده نیست که روابط کشورهای عربی و ترکیه در بهترین حالت خود قرار ندارد و برای بازگشت به حالت توازن، آنکارا باید به حاکمیت کشورهای عربی احترام گذاشته و با همسایه عرب خود(سوریه) عاقلانه برخورد کند.
قرقاش نوشت: تجاوز به کشوری عربی(سوریه) و حمایت از اقدامات ایدئولوژیکی که هدف آن تغییر نظام حاکم با توسل به خشونت است، نشانگر رویکرد معقول نسبت به کشور همسایه نیست و از آنکارا خواسته شده تمامیت ارضی کشورهای عربی را رعایت کرده و به آن احترام بگذارد.
وی نوشت، جهان عرب از سوی همسایه‌اش اداره نخواهد شد و شرایط فعلی همیشگی نیست، کشورهای همسایه باید در برخورد با کشورهای عربی میان حقایق و اسطوره‌ها تفاوت قائل شوند.
اخیرا بحران میان امارات و ترکیه بخصوص پس از جنگ لفظی رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه و عبدالله بن زاید، وزیر خارجه امارات بالا گرفت. این جنگ لفظی به دنبال انتشار دوباره توئیت بن زاید بود که در آن دولت عثمانی را به ارتکاب جنایت‌ها در مدینه منوره متهم کرده بود. اردوغان هم در پاسخ به آن گفت: هنگامی که جد ما فخرالدین پاشا از این شهر دفاع می‌کرد، جد تو کجا بود که به ما بهتان می‌زنی؟!
 
 
Share/Save/Bookmark
۱
۲
۳
۴
۵
۶
۷
۸
۹
۱۰
۱۱
۱۲
۱۳
۱۴
۱۵