کد مطلب : 21776
انتخابات پیش از موعد در ترکیه برگزار نمی‌شود
شنبه ۳۰ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۵۳
انتخابات پیش از موعد در ترکیه برگزار نمی‌شود
سخنگوی حزب عدالت و توسعه اعلام کرد که دولت ترکیه و حزب حاکم این کشور هیچ برنامه‌ای برای انتخابات پیش از موعد ندارد.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از شبکه تلویزیونی سی.ان.ان ترک٬ طی رزوهای اخیر٬ یک بار دیگر برخی از مخالفین اردوغان به این موضوع اشاره کرده‌اند که با توجه به نتایج ضعیف حزب حاکم در انتخابات شهرداری‌ها٬ مشروعیت اقتدار این حزب زیر سوال رفته و لازم است انتخابات پیش از موعد برگزار شود.
اما عمر چلیک سخنگوی حزب عدالت و توسعه غروب دیروز اعلام کرد: کلیچدار اوغلو رهبر حزب جمهوری خلق اعلام کرده که دولت نمی‌تواند اقتصاد را اداره کند و ناچار است دوباره انتخابات برگزار کند. اما چنین چیزی صحت ندارد. ارباب سیاست در این کشور٬ مردم است. مردم ما نمی‌خواهند به انتخابات فکر کنند و چیزی به نام انتخابات پیش از موعد در دستور کار ما نیست. انتخابات تمام شده است.
سخنگوی حزب حاکم در ادامه افزود: همچنان که گفتم چیزی به نام انتخابات در دستور کار  ما نیست. اما حزب عدالت و توسعه همواره طوری رفتار می‌کند و به گونه‌ای فعالیت می‌کند که از بالاترین میزان آمادگی برای رقابت و انتخابات برخوردار است و تشکیلات حزبی ما دست از فعالیت برنمی‌دارد.
تحلیلگران سیاسی بر این باورند که از آن جایی که در 4 سال آتی در ترکیه هیچگونه انتخاباتی برگزار نخواهد شد٬ حزب عدالت و توسعه فرصت مهمی در اختیار دارد تا در این مدت٬ نواقص خود را رفع کند. اما از دیگر سو٬ تحلیل‌گران دیگری نیز معتقدند که افرادی همچون عبدالله گل٬ علی باباجان و داوود اوغلو به عنوان سران جدا شده آکپارتی٬ می‌توانند در این سال‌ها خود را مهیا کنند تا در انتخابات سال 2023 شکست سنگینی را بر اردوغان و یاران او تحمیل کنند.
 
 
Share/Save/Bookmark