کد مطلب : 20678
مسکو: خلع سلاح کامل روسیه آرزوی آمریکا است
شنبه ۱۳ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۱۱
مسکو: خلع سلاح کامل روسیه آرزوی آمریکا است
سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه در واکنش به خروج موقت آمریکا از پیمان موشکی اعلام کرد که آرزوی دیرینه ایالات متحده خلع سلاح کامل روسیه است.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روسیا الیوم، «ماریا زاخاروا» سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه به خروج موقت آمریکا از پیمان موشکی واکنش نشان داد.
بر اساس این گزارش، وی در این خصوص اعلام کرد که آرزوی دیرینه ایالات متحده خلع سلاح کامل روسیه است.
وی گفت: روسیه تمام توان خود را برای اثبات پایبندی به پیمان موشکی به کار گرفت اما آمریکایی ها هیچ توجهی به استدلالات ما نکردند.
سخنگوی دستگاه دیپلماسی روسیه ادامه داد: چندی پیش اطلاعات کاملی در خصوص موشک مورد اختلاف با آمریکا در اختیار رسانه های بین المللی قرار دادیم و وزارت دفاع روسیه نیز این موشک را که ۴۸۰ کیلومتر برد داشت در معرض دید عموم قرار داد.
زاخارووا در بخش دیگری از سخنان خود به خروج آمریکا از پیمان تغییرات آب و هوایی پاریس، سازمان یونسکو و توافق هسته ای با ایران اشاره کرد و گفت: خروج از قراردادهای بین المللی به بخشی از راهبرد آمریکا تبدیل شده است و آنها پیشتر به بهانه تهدید موشکی تهران از قرارداد کاهش تسلیحات پدافند موشکی نیز خارج شده بودند.
گفتنی است، وزیر خارجه آمریکا روز جمعه اعلام کرد این کشور از امروز شنبه به طور رسمی از پیمان موشک های هسته ای میان برد با روسیه خارج می شود و پس از ۶ ماه از این تاریخ نیز پیمان موشکی لغو خواهد شد.
 
 
Share/Save/Bookmark
۱
۲
۳
۴
۵
۶
۷
۸
۹
۱۰
۱۱
۱۲
۱۳
۱۴
۱۵