کد مطلب : 23503
احضار مستشار نظامی آلمان به وزارت دفاع روسیه
شنبه ۳ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۴۹
احضار مستشار نظامی آلمان به وزارت دفاع روسیه
وزارت دفاع روسیه با احضار وابسته نظامی سفارت آلمان در مسکو، به وی گوشزد کرد: مشارکت آلمان در مانورهای نظامی ناتو، که در آن از سلاح‌های هسته‌ای تاکتیکی آمریکایی استفاده شده، نقض آشکار پیمان منع گسترش است.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از خبرگزاری «تاس»، وزارت دفاع روسیه با احضار مستشار نظامی آلمان در مسکو، به وی یادآور شد که مشارکت آلمان در مانورهای نظامی ناتو، که در آن نیروهای مسلح این کشور عناصر استفاده از سلاح‌های هسته‌ای تاکتیکی آمریکایی را تمرین می‌کنند ، نقض پیمان منع گسترش تسلیحات هسته‌ای است و باعث افزایش بیشتر تنش در خطوط تماس بین روسیه و ناتو می‌شود.
بر اساس این اطلاعات، وابسته نظامی سفارت آلمان در مسکو روز جمعه به وزارت دفاع روسیه دعوت شده و مواضع طرف روسی در ارتباط با مشارکت نیروهای نظامی آلمانی در رزمایش مشترک ناتو که طی آن عناصر استفاده از سلاح‌های هسته‌ای تاکتیکی آمریکایی در حال کار است، به وی ابلاغ شد.
مقامات این وزارتخانه به مستشار نظامی آلمانی یادآور شدند که مشارکت پرسنل و هواپیماهای دو منظوره کشورهای عضو غیر هسته‌ای ناتو، که یکی از آنها آلمان است، در تدوین سناریوهای استفاده از سلاح‌های هسته‌ای، نقض فاحش عهدنامه منع گسترش این نوع تسلیحات است.
وزارت دفاع روسیه  تأکید کرد که چنین اقداماتی تنها منجر به کاهش آستانه استفاده از سلاح‌های هسته‌ای شده و به افزایش بیشتر تنش در طول خطوط  تماس روسیه و ناتو منجر و بر میزان اعتماد متقابل بین کشورهای اروپا تأثیر منفی می‌گذارد
 
 
Share/Save/Bookmark
۱
۲
۳
۴
۵
۶
۷
۸
۹
۱۰
۱۱
۱۲
۱۳
۱۴
۱۵