کد مطلب : 16717
رئیس مجلس ارمنستان به همتای خود، علی لاریجانی تسلیت گفت
پنجشنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۸:۳۷
آرا بابلویان رئیس مجلس ملی ارمنستان در پیامی به علی لاریجانی همتای ایرانی خود، ضمن اعلام تسلیت، اقدام های تروریستی امروز (چهارشنبه) در تهران را محکوم کرد.
در این پیام که در اختیار دفتر ایرنا قرار گرفت، آمده است: با تأسفی عمیق از اقدامات تروریستی در مجلس ایران و حرم رهبر فقید جمهوری اسلامی ایران و در پی آن قربانی و مجروح شدن عده ای انسان بی گناه آگاه شدیم.
وی در پیام خود افزوده است: ضمن محکوم کردن این اقدامات وحشیانه، همراه اعضای مجلس ملی ارمنستان مراتب تسلیت و همدردی را به جنابعالی، خانواده ها و بستگان قربانیان ابلاغ و برای ملت دوست ایران صبر، شکیبایی و مجروحین شفای هرچه زودتر آرزو می کنیم.
نمایندگان مجلس ملی ارمنستان نیز امروز به نشانه همبستگی با ملت ایران در مبارزه با تروریسم و ادای احترام به شهدای مقابله با حمله های تروریستی در تهران یک دقیقه سکوت کردند.
سرژ سرکیسیان رئیس جمهوری ارمنستان هم در پیامی به حسن روحانی همتای ایرانی خود ضمن محکومیت عملیات تروریستی در تهران، تاکید کرد: باید متحدانه علیه پدیده فاجعه بار تروریسم بین المللی مبارزه کرد.
امروز چهارشنبه در دو حمله تروریستی جداگانه، ساختمان مجلس شورای اسلامی و حرم امام خمینی (ره) هدف تیراندازی مهاجمان انتحاری مسلح قرار گرفت که ، تاکنون شهادت 12 نفر و مجروح شدن بیش از 40 نفر تائید شده است
به گفته منابع امنیتی، با هوشیاری ماموران حرم مطهرحضرت امام خمینی(ره)، یکی از مهاجمان انتحاری قبل از اقدام مورد اصابت گلوله قرار گرفت و فرد انتحاری دیگر نیز خود را منفجر کرد. از سه مهاجم به مجلس شورای اسلامی یک تروریست خود را منفجر کرد و 2 تن دیگر توسط نیروهای امنیتی و حفاظتی به هلاکت رسیدند.
گروه تکفیری تروریستی داعش مسئولیت این حملات را بر عهده گرفته است.
Share/Save/Bookmark
۱
۲
۳
۴
۵
۶
۷
۸
۹
۱۰
۱۱
۱۲
۱۳
۱۴
۱۵