کد مطلب : 19048
انتقاد تند ترکیه از گزارش آمریکا درباره وضعیت حقوق بشر در این کشور
دوشنبه ۳ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۵۰
انتقاد تند ترکیه از گزارش آمریکا درباره وضعیت حقوق بشر در این کشور
ترکیه با انتقاد از گزارش اخیر وزارت خارجه آمریکا درباره وضعیت حقوق بشر در ترکیه اعلام کرد: این گزارش براساس اظهارات منابع مرتبط با تروریست‌ها تهیه شده و واقعیت‌ها در آن نادیده گرفته شده است.
به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری آناتولی، ترکیه نارضایتی شدید خود را نسبت به این گزارش اعلام کرد.
وزارت خارجه ترکیه در بیانیه‌ای اعلام کرد: در این گزارش اتهامات و ادعاهای مطرح شده توسط حلقه‌های مرتبط با تروریست‌ها به عنوان یک "واقعیت" نشان داده شده است. در این گزارش ادعاها و اتهاماتی مطرح شده است که غیرقابل قبول است.
در این بیانیه آمده که، باوجود مبارزه فشرده ترکیه علیه تهدیدهای جدی و چندجانبه تروریستی آنکارا به تعهدات خود، به اصول دموکراسی،‌ حقوق بشر و قانون‌مداری پایبند است.
طبق بیانیه مذکور، این گزارش مبارزات ترکیه علیه گروه تروریستی فتو (وابسته به فتح‌الله گولن) را نادیده گرفته است. این گزارش در کشوری نوشته شده است که رهبر فتو آزادانه در آنجا زندگی می‌کند.
به نوشته این بیانیه، همچنین به کشورهایی که ترکیه را با "ادعاهای غیرمنصفانه" متهم می‌کنند توصیه می‌شود که نقض سیستماتیک حقوق بشر علیه شهروندانشان را متوقف کنند.
این بیانیه در ادامه آورد: ترکیه بار دیگر تاکید کرده که به مبارزات خود علیه تروریسم با تمام قوت ادامه داده و همسو با آن تلاش‌هایش برای تقویت حقوق اولیه و آزادی در کشور را نیز ادامه می‌دهد
 
Share/Save/Bookmark
۱
۲
۳
۴
۵
۶
۷
۸
۹
۱۰
۱۱
۱۲
۱۳
۱۴
۱۵