کد مطلب : 21298
روسیه: حملات اسرائیل به سوریه ثبات منطقه را تهدید می‌کنند
چهارشنبه ۱۲ تير ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۴۵
روسیه: حملات اسرائیل به سوریه ثبات منطقه را تهدید می‌کنند
سخنگوی وزارت خارجه روسیه در سخنانی گفت که حملات هوایی اخیر رژیم صهیونیستی به مواضعی در سوریه به منزله نقض حاکمیت این کشور است.
به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رسمی سوریه (سانا)، ماریا زاخارووا، سخنگوی وزارت خارجه روسیه در واکنش به حملات هوایی اخیر رژیم صهیونیستی به مواضعی در خاک سوریه اظهار کرد که این حملات به منزله نقض حاکمیت سوریه است و ثبات منطقه را تهدید می‌کند.
وی ضمن ابراز نگرانی از این حملات گفت که در شب اول ژوئیه جنگنده‌های وابسته به نیروی هوایی اسرائیل از حریم هوایی لبنان وارد حریم هوایی سوریه شده و چند حمله به اراضی سوریه در حومه حمص و اطراف دمشق انجام دادند. برخی از این موشک‌ها توسط پدافند هوایی سوریه رهگیری شدند و برخی از این حملات در نزدیکی مناطق مسکونی صورت گرفت و این حمله اسرائیل در واقع بزرگترین عملیات آن از مه ۲۰۱۸ تا کنون بوده است.
زاخارووا تصریح کرد: روسیه نسبت به این تحولات بسیار نگران است و این حملات بیانگر تشدید اوضاع است. عملیات خشونت‌آمیز که حاکمیت سوریه را به طور آشکارا نقض می‌کند، نه تنها در عادی سازی اوضاع این کشور سهیم نخواهد بود، بلکه تهدیدی برای ثبات منطقه ایجاد می‌کند که در سایه آن نمی‌توان منافع امنیت ملی هر یک از کشورهای منطقه خاورمیانه را تضمین کرد.
سامانه‌های پدافند هوایی سوریه در ساعات اولیه صبح دوشنبه به مقابله با حملات موشکی جنگنده‌های رژیم صهیونیستی به اطراف دمشق و مرکز این کشور پرداختند و خبرگزاری رسمی سوریه اعلام کرد، شش غیرنظامی سوری در اثر این حملات کشته شدند.
 
 
Share/Save/Bookmark
۱
۲
۳
۴
۵
۶
۷
۸
۹
۱۰
۱۱
۱۲
۱۳
۱۴
۱۵