کد مطلب : 23935
توافق آنکارا و باکو در خصوص اجرای برنامه عملیاتی مشترک
شنبه ۲ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۵۷
توافق آنکارا و باکو در خصوص اجرای برنامه عملیاتی مشترک
معاون رئیس جمهور ترکیه گفت: آنکارا و باکو در خصوص تدوین و اجرای یک برنامه عملیاتی مشترک از جمله ۱۳۸ توافق مختلف که روابط دوجانبه‌ را گسترش خواهد داد، به توافق رسیدند.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از آناتولی، فواد اوکتای، معاون رئیس جمهور ترکیه طی نشست خبری مشترک با علی اسد ‌اف، نخست‌وزیر جمهوری آذربایجان گفت: «با آذربایجان در خصوص یک تدوین و اجرای برنامه عملیاتی مشترک متشکل از 138 توافق مختلف که روابط دوجانبه‌مان را تسریع خواهد کرد، به توافق رسیدیم».
معاون رئیس‌جمهور ترکیه در این نشست خبری که پس از نهمین نشست کمیسیون مشترک اقتصادی دو کشور صورت گرفت، همچنین اظهار داشت: «تفاهم‌نامه‌هایی که با جمهوری آذربایجان امضا کرده‌ایم، مرحله مهمی برای رسیدن به هدف حجم تجارت 15 میلیارد دلاری است».
وی همچنین با اشاره به اهمیت تجارت میان جمهوری آذربایجان و ترکیه گفت: «تجارت میان دو کشور علی‌رغم اثرات منفی شیوع ویروس کرونا در سال 2020 نسبت به سال قبلی 5 درصد افزایش یافته و به 4.6 میلیارد دلار رسیده است».
اوکتای در ادامه گفت: توافق‌نامه تجارت ترجیحی میان ترکیه و آذربایجان نیز به اتمام رسیده و از اول مارس سال جاری به اجرا درخواهد آمد.
معاون رئیس‌جمهور ترکیه افزود: احیای سرزمین‌های آزاد شده جمهوری آذربایجان در اولویت ماست.
 
 
Share/Save/Bookmark