کد مطلب : 22945
واکنش آنکارا به اظهارات ماکرون: دچار زوال عقل شده‌ای
چهارشنبه ۴ تير ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۳۴
واکنش آنکارا به اظهارات ماکرون: دچار زوال عقل شده‌ای
سخنگوی وزارت خارجه ترکیه گفت: ماکرون اقدام ترکیه را که بر اساس درخواست دولت مشروع لیبی انجام گرفته را یک بازی خطرناک توصیف کرده که این موضوع را تنها می‌توان با زوال عقل توجیه کرد.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، حامی آکسوی سخنگوی وزارت امور خارجه ترکیه در خصوص اظهارات امانوئل ماکرون، رئیس جمهور فرانسه که حضور ترکیه در لیبی را بازی خطرناک خوانده و گفته بود که نقشی که ترکیه در لیبی دارد را همراهی نمی‌کنیم، گفت: ماکرون اقدام ترکیه را که بر اساس درخواست دولت مشروع لیبی که از سوی سازمان ملل رسمیت دارد، انجام می‌گیرد را یک بازی خطرناک توصیف کرده که این موضوع را تنها می‌توان با زوال عقل توجیه کرد. 
وی افزود: اگر آقای ماکرون عقل سلیم خود را به کار اندازد، یکی از علل سختی و محنتی که امروز در لیبی مشاهده می‌شود حمایت از حملات حفتر کودتاگر است. حفتر فردی است که آتش بس پیشنهادی در توافقنامه مسکو و برلین را رد کرد. 
سخنگوی وزارت خارجه ترکیه فرانسه سالهاست که اقدامات غیر مشروع را مورد حمایت قرار می‌دهد که لیبی را به سوی آشفتگی سوق داده است و اگر از این زاویه نگاه کنیم، اساساً اقدام فرانسه در لیبی بازی خطرناک است.
آکسوی یادآور شد: فرانسه نباید از تهدید مصر به مداخله در امور لیبی که از حفتر کودتاگر حمایت می‌کند نیز چشم پوشی کند. 
 
 
Share/Save/Bookmark