کد مطلب : 16780
روسیه، جمهوری آذربایجان و ایران توسعه کریدور شمال ـ جنوب را بررسی کردند
يکشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۲۵
نشست سه جانبه راه آهن کشورهای روسیه، جمهوری آذربایجان و ایران با هدف توسعه کریدور شمال ـ جنوب در باکو برگزار شد.
به گزارش راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران، نشست سه‌جانبه راه‌آهن کشورهای روسیه، جمهوری آذربایجان و ایران، با هدف سازمان‌دهی حمل‌ونقل کالا در چهارچوب کریدور حمل‌ونقلی شمال ـ جنوب از طریق قلمروی جمهوری آذربایجان و توسعه ظرفیت ترانزیت پایانه مرزی آستارا در جمهوری آذربایجان برگزار شد.

شرکت کنندگان در این نشست بر توسعه مسیر کریدور حمل‌ونقل بین المللی شمال ـ جنوب از طریق قلمروی جمهوری آذربایجان با مشارکت سه کشور مربوطه توافق و بر علاقه مندی خود برای تداوم همکاری حمل و نقل کالا، خدمات فورواردینگ، ترنس شیپمنت کالا و انبارداری در قلمروی جمهوری آذربایجان و ایران تأکید کردند.

سه کشور شرکت کننده در این نشست بر ضرورت گردش بار در مسیرهای ایران (بندرعباس ـ قزوین ـ آستارا)، جمهوری آذربایجان (آستارا ـ یالاما) و فدراسیون روسیه (سمور ـ مسکو، سمور ـ بوسلوسکایا، سمور ـ کراسنوی، سمور ـ پوسین و سمور ـ پچوری ـ پسکووسکیه) تأکید کردند.

در این نشست مقرر شد تا فورواردرهای عمده کالا، شرکت های حمل‌ونقلی، صاحبان کالا و شرکت‌های لجستیکی را در مسیرهای فوق درگیر کنند.

یادآور می شود مذاکره‌ای نیز در جهت ایجاد گروه هماهنگی با هدف توسعه کریدور شمال ـ جنوب در آینده ای نزدیک بین راه آهن سه کشور برگزار خواهد شد.
Share/Save/Bookmark
۱
۲
۳
۴
۵
۶
۷
۸
۹
۱۰
۱۱
۱۲
۱۳
۱۴
۱۵