کد مطلب : 20983
روسیه شورای نظامی سودان را به رسمیت شناخت
چهارشنبه ۲۸ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۴۸
روسیه شورای نظامی سودان را به رسمیت شناخت
معاون وزیر خارجه روسیه اعلام کرد که مسکو شورای نظامی سودان را به رسمیت شناخته است.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنیک، میخائیل بوگدانوف معاون وزیر خارجه روسیه امروز سه شنبه اعلام کرد که مسکو شورای نظامی سودان را به رسمیت شناخته است.
معاون وزیر خارجه روسیه در پاسخ به سوالی درباره اینکه آیا مسکو شورای نظامی سودان را به رسمیت شناخته و با آنها ارتباط دارد، گفت: بله البته.
گفتنی است به دنبال گسترش تظاهرات علیه دولت سودان، نیروهای ارتش چندی پیش نهادهای دولتی را محاصره و بیش از ۱۰۰ عضو حزب کنگره ملی حاکم این کشور را بازداشت کردند. ۳۵ تن دیگر نیز در جریان تظاهرات مردم سودان کشته شدند.
پنجشنبه گذشته عوض بن عوف وزیر دفاع و رئیس شورای نظامی انتقالی سودان از بازداشت عمر البشیر و آغاز دوره انتقال سیاسی در این کشور خبر داد و اعلام کرد: قانون اساسی سودان به حالت تعلیق درآمده و نهادهای نخست وزیری، مجلس و ادارات ایالتی نیز منحل شده‌اند.
وی چندی پیش؛ اعلام کرد که از سِمت خود استعفا کرده است.
به دنبال این رویداد، ژنرال عبدالفتاح البرهان به عنوان رئیس جدید شورای نظامی انتقالی سودان تعیین شد.
عبدالفتاح البرهان رئیس جدید شورای نظامی انتقالی سودان دیروز طی سخنانی در برنامه زنده تلویزیون دولتی این کشور اعلام کرد که مقررات منع رفت و آمد لغو شده است.
البرهان همچنین تاکید کرد که تمامی استانداران در تمام استان‌های سودان برکنار شده‌اند.
رئیس شورای نظامی انتقالی سودان همچنین با بیان اینکه دوره گذار حداکثر ۲ سال خواهد بود، گفت که پس از این مرحله نیز دولت مدنی تشکیل خواهد شد.
از سوی دیگر مخالفان سودان تحصن خود را در مقابل مقر ارتش این کشور در خارطوم برای دهمین روز ادامه داده و خواستار انتقال قدرت به دولت مدنی هستند.
 
 
Share/Save/Bookmark