کد مطلب : 18724
نیروهای امنیتی قزاقستان طی پنج سال از 38 اقدام تروریستی جلوگیری کرده اند
سه شنبه ۱۵ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۳۳
نیروهای امنیتی قزاقستان طی پنج سال از 38 اقدام تروریستی جلوگیری کرده اند
معاون کمیته امنیت ملی قزاقستان گفت: نیروهای ضد تروریستی این کشور ، از سال 2013 میلادی تا به حال، 38 اقدام تروریستی را خنثی کرده اند.
 
به گزارش خبرگزاری 'کازینفورم '، نورگالی بیلیسبیکف روز سه شنبه طی سخنانی در جلسه هیات دولت قزاقستان افزود: اجرای برنامه پنج ساله مقابله با افراطی گری و تروریسم در سال 2017 ،در قزاقستان به پایان رسید و نهادهای امنیتی در این مدت توانستند از 38 مورد اقدام تروریستی جلوگیری کنند .
وی افزود: در قالب اجرای این برنامه دولتی در مجموع 304 میلیون دلار هزینه شده و در این مدت پیشرفت های قابل توجه در مقابله با افراطی گری دینی و تروریسم حاصل شده است .
وی با اشاره به شکست گروه های تروریستی بین المللی در سوریه و عراق ،تصریح کرد : عده ای از شهروندان قزاقستانی که در قالب گروه های تروریستی در درگیری های نظامی در سوریه مشارکت داشتند پس از بازگشت به کشور همچنان از ایده های افراطی گری پیروی می کنند و بنا بر این از مجموع 125 نفری که به قزاقستان بازگشته اند ، 57 نفر بازداشت و محاکمه شده اند و باقی مانده نیز تحت کنترل هستند .
معاون کمیته امنیت ملی قزاقستان گفت که خطر تبلیغ و ترویج افراطی گری و تروریسم که می تواند موجب گسترش این ایده های مضر در جامعه قزاقستان شود ، همچنان وجود دارد .
 
 
Share/Save/Bookmark