کد مطلب : 23539
توافق باکو و ایروان بر سر هدف قرار ندادن غیرنظامیان و تبادل اسرای جنگی منطقه «قره‌باغ»
شنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۲۷
توافق باکو و ایروان بر سر هدف قرار ندادن غیرنظامیان و تبادل اسرای جنگی منطقه «قره‌باغ»
جمهوری آذربایجان و ارمنستان بر سر هدف قرار ندادن عمدی غیرنظامیان و تبادل اسرا و اجساد کشته‌های جنگ منطقه مورد مناقشه «قره‌باغ» به توافق رسیدند.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از اسپوتنیک، سه کشور روسیه، آمریکا و فرانسه به عنوان روسای گروه «مینسک» در بیانیه‌ای مشترک از توافق جمهوری آذربایجان و ارمنستان بر سر «اتخاذ تدابیر فوری» برای پایان درگیری‌های منطقه مورد مناقشه قره باغ خبر دادند.
 
در بیانیه گروه مینسک آمده که دو طرف در چارچوب طرح اتخاذ تدابیر فوری توافق کردند که غیرنظامیان یا تاسیسات و مراکز غیر نظامی را به صورت عمدی هدف قرار ندهند.
در ادامه بیانیه مشترک آمده است: باکو و ایروان همچنین بر سر تبادل اسرا، اجساد قربانیان و کشته‌های جنگ قره باغ و کمیته بین‌المللی صلیب سرخ لیست اسیران جنگی را طی یک هفته برای مبادله احتمالی به توافق رسیدند.
گروه مینسک افزود: جمهوری آذربایجان و ایروان همچنین توافق کردند که فهرست اسامی اسرای جنگی را طی یک هفته به کمیته بین‌المللی صلیب سرخ تحویل دهند.
در این بیانیه مشترک تاکید شده که دو طرف متعهد شدند درباره مسایل مربوط به مکانیزم احتمالی نظارت بر آتش بس در قره باغ، تماس برقرار کنند
 
 
Share/Save/Bookmark
۱
۲
۳
۴
۵
۶
۷
۸
۹
۱۰
۱۱
۱۲
۱۳
۱۴
۱۵