کد مطلب : 22549
گفت‌وگوی تلفنی پوتین و مرکل؛ کرملین نشست روسیه-ترکیه-آلمان-فرانسه را رد کرد
چهارشنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۵۷
گفت‌وگوی تلفنی پوتین و مرکل؛ کرملین نشست روسیه-ترکیه-آلمان-فرانسه را رد کرد
در حالی‌که رئیس جمهور روسیه و صدراعظم آلمان درباره وخامت اوضاع در ادلب و دیدار آتی پوتین-اردوغان گفت‌وگو کردند، لاوروف نیز تأکید کرد که طرف روسی توقف مبارزه با تروریسم در سوریه را راه حل مشکل مهاجرت نمی‌داند.
 
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از خبرگزاری «تاس»، دفتر مطبوعاتی کاخ کرملین اعلام کرد، "ولادیمیر پوتین" رئیس جمهوری روسیه شب گذشته مذاکرات تلفنی با "آنگلا مرکل" صدراعظم آلمان داشته و با وی درباره وضعیت کنونی در استان ادلب سوریه و نشست سران روسیه-ترکیه که قرار است فردا، پنجشنبه، 5 مارس (15 شهریور) در مسکو برگزار شود، گفت‌وگو کرد.
بر اساس اطلاعات کرملین، در این مذاکرات که به ابتکار عمل طرف آلمانی صورت گرفت، مسائل مربوط به حل و فصل اوضاع در سوریه با در نظر گرفتن وخیم تر شدن وضعیت در منطقه کاهش تنش ادلب در مرکز توجه قرار داشت و ابراز امیدواری شد برگزاری نشست سران روسیه و ترکیه در مسکو موفقیت آمیز بوده و به رفع بحران کنونی کمک کند.
رهبران دو کشور درباره اوضاع لیبی نیز تبادل نظر و همچنین توافق کردند به تماس‌های خود ادامه دهند.
"دمیتری پسکوف" سخنگوی کرملین نیز اعلام کرده است که رئیس جمهوری روسیه برنامه‌ای برای دیدار مشترک با صدر اعظم آلمان و روسای جمهور فرانسه و ترکیه ندارد.
پسکوف روز گذشته در پاسخ به سئوال یکی از خبرنگاران گفت: «خیر، چنین نشست چهارجانبه‌ای هماهنگ نشده است و بهتر است صبر کنیم ، ببینیم دیدار دوجانبه روسای جمهور - پوتین و اردوغان برگزار شود و سپس درباره لزوم دیدارهای دیگر صحبت کرد.
پیش از این بلومبرگ با استناد به سخنان یک مقام بلندپایه حزب حاکم آلمان، از فراهم سازی مقدمات برگزاری نشست چهارجانبه روسیه-ترکیه-آلمان-فرانسه خبر داده بود، ولی سخنگوی کرملین صحت این اطلاعات را رد کرده و در عوض امکان برگزاری نشست سه جانبه روسیه- ترکیه- ایران را بعید ندانست
 
 
Share/Save/Bookmark