کد مطلب : 23601
مذاکرات مقامات سیاسی و نظامی روسیه و ترکیه در آنکارا
شنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۴۲
مذاکرات مقامات سیاسی و نظامی روسیه و ترکیه در آنکارا
در حالی‌که نماینده ویژه پوتین در امور سوریه و معاون وزیر خارجه ترکیه در آنکارا دیدار و درباره مسائل سوریه تبادل نظر کردند، هیئت‌های نظامی روسیه و ترکیه نیز درباره آتش‌بس در قره باغ در حال گفت‌وگو هستند.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از خبرگزاری «اینترفکس»، "الکساندر لاورنتیف" نماینده ویژه رئیس جمهوری روسیه در امور سوریه و "سادات اونال" معاون وزیر خارجه ترکیه روز جمعه در آنکارا با یکدیگر دیدار و درباره  مناقشه سوریه گفت‌وگو کردند.
طبق اطلاعات وزارت خارجه ترکیه، تمرکز مذاکرات دو طرف روی وضعیت فعالیت کمیته قانون اساسی سوریه، روند مذاکرات آستانه، روند اوضاع در ادلب، وضعیت آوارگان سوری و همچنین فعالیت‌های برخی سازمان‌های تروریستی در سوریه، معطوف بود. مقامات دیپلمات دو کشور بطور مفصل درباره این موضوعات بحث و تبادل نظر کردند.
وزارت دفاع ملی ترکیه نیز گزارش داد که هیئت‌های نظامی روسیه و ترکیه نیز روز جمعه در آنکارا درباره برقراری رژیم آتش‌بس در قره باغ و روند اوضاع در سوریه گفت‌وگو کردند.
در جریان این رایزنی‌ها، اقداماتی که پس از اعلام آتش بس در قره باغ باید انجام شود و همچنین اوضاع در منطقه کاهش تنش ادلب سوریه مورد بررسی طرفین قرار گرفت. این مذاکرات روز شنبه نیز ادامه خواهد داشت.
 
 
Share/Save/Bookmark