کد مطلب : 21522
توکیو:‌ آبه به دنبال دیدار با پوتین در ماه آینده میلادی است
دوشنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۲۳
توکیو:‌ آبه به دنبال دیدار با پوتین در ماه آینده میلادی است
یکی از مقام‌های ارشد دولت ژاپن امروز (دوشنبه) گفت، نخست وزیر قرار است در نشست اقتصادی شرقی در ولادیووستوک که سپتامبر ۲۰۱۹ برگزار می‌شود، شرکت کند.
به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، در جریان نشست گروه ۲۰ در اوزاکا، ژاپن که اواخر ژوئن برگزار شد، ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه ابراز امیدواری کرد که شینزو آبه، نخست وزیر ژاپن در نشست اقتصادی شرقی در ولادیووستوک شرکت کند.
یوشیهیده سوگا، دبیر کابینه دولت ژاپن در یک نشست خبری در توکیو گفت: این نشست سپتامبر ۲۰۱۹ برگزار می‌شود و احتمال دارد در صورت وجود شرایطی که در حال بررسی آنها هستیم، نخست وزیر در آن حضور داشته باشد. رهبران دو کشور باید دیداری رو در رو داشته باشند و به بررسی مشکلات موجود بپردازند.
وی اظهار کرد، شینزو آبه برای دیدار با پوتین در حاشیه این نشست اقتصادی برنامه‌ریزی می‌کند.
روسیه و ژاپن پیمان دائمی صلح را پس از پایان جنگ دوم جهانی امضا نکرده‌اند و علت اصلی آن مناقشه بر سر جزایر کوریل است.
در نوامبر، نخست وزیر ژاپن و رئیس جمهوری روسیه مذاکرات برای دستیابی به توافق دائمی صلح را تسریع بخشیدند اما هنوز پیشرفت خوبی در این باره به دست نیامده است. مسکو و توکیو تعدادی گفت‌وگوهای دو طرفه بین وزرای خارجه و دفاع برگزار کرده‌اند.
در ژوئن ۲۰۱۹، دو طرف به بررسی این مساله در جریان نشست گروه ۲۰ در ژاپن پرداختند که نتیجه آن، انجام پروژه‌های مشترک اقتصادی در این جزایر و برنامه ریزی برای سفر ساکنان ژاپنی سابق این جزایر برای بازدید از قبرهای بستگان‌شان است.
 
 
Share/Save/Bookmark