کد مطلب : 4268
تشريح برنامه‌هاي سفر هيأت اقتصادي آذربايجان شرقي به بلاروس و گرجستان
پنجشنبه ۲۴ فروردين ۱۳۹۱ ساعت ۱۳:۵۴

هيأت اقتصادي و تجاري استان آذربايجان شرقي به رياست استاندار، اواخر هفته جاري عازم كشور بلاروس خواهند شد.
به گزارش خبرگزاري آريا از تبريز ،اعضاي اين هيأت صبح امروز در استانداري آذربايجان شرقي گرد آمدند تا آخرين هماهنگي ها را در خصوص برنامه هاي سفر به بلاروس انجام دهند.
معاون برنامه ريزي استاندار در اين نشست، زمان عزيمت اين هيأت از تبريز را روز ۲۵ فروردين جاري اعلام كرد و افزود: هيأت اقتصادي استان در اين روز از تبريز عازم تفليس پايتخت گرجستان مي‌شود و در اقامتي دو روزه در اين كشور از مراكز صنعتي، تجاري و توليدي اين كشور بازديد خواهد كرد.
مسجدي ديدار با يكي از نمايندگان مجلس گرجستان و جلسه مشترك با سفارت ايران در گرجستان را از ديگر برنامه‌هاي هيأت اقتصادي استان در مدت اقامت در اين كشور عنوان كرد.
وي در ادامه با تشريح برنامه‌هاي هيأت اقتصادي استان در بلاروس خاطرنشان کرد: هدف از اين سفر آشنايي و کسب اطلاعات بيشتر از ظرفيت‌هاي اقتصادي کشور بلاروس و هماهنگي در خصوص مباحث سرمايه‌گذاري است.
مسجدي بازديد از نمايشگاه‌هاي صنعتي و اقتصادي، واحدهاي توليدي، امکانات دانشگاهي و ورزشي و پروژه‌هاي شهري را از برنامه‌هاي هيأت اقتصادي استان در مدت اقامت در بلاروس اعلام کرد و افزود: مقصد اصلي هيأت اقتصادي استان در اين سفر استان ماگيليوف بلاروس است که ملاقات با استاندار اين استان و تشکيل جلسات هماهنگي نيز در برنامه سفر گنجانده شده است.
وي همچنين از برگزاري همايش اقتصاد ايران در بلاروس و امضاي يادداشت تفاهم همکاري بين آذربايجان شرقي و بلاروس در جريان اين سفر خبر داد.
شايان ذكر است هيأتي ۴۰ نفره متشكل از مديران دولتي، فعالان اقتصادي و سرمايه گذاران بخش خصوصي استان آذربايجان شرقي، ۲۵ فروردين جاري تبريز را به مقصد "تفليس" پايتخت گرجستان ترك كرده و پس از اقامت دو روزه در اين كشور، عازم "مينسك" پايتخت بلاروس خواهند شد.
هيأت اقتصادي آذربايجان شرقي كه معاون برنامه‌ريزي و پشتيباني وزيركشور نيز آن را همراهي مي‌كند، به مدت پنج روز در بلاروس به سرخواهند برد.

Share/Save/Bookmark