کد مطلب : 18994
اردوغان: ۸۰ عضو فتو از خارج به ترکیه بازگردانده شدند
دوشنبه ۲۷ فروردين ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۰۹
اردوغان: ۸۰ عضو فتو از خارج به ترکیه بازگردانده شدند
رئیس‌جمهور ترکیه با اشاره به تلاش‌های آنکارا برای استرداد اعضای سازمان فتو (وابسته به فتح‌الله گولن) گفت:ترکیه تاکنون ۸۰ تن از اعضای این سازمان را از خارج از کشور به ترکیه آورده است.
به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری آناتولی، رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهور ترکیه در مراسمی در استانبول با اشاره به فتح‌الله گولن، روحانی در تبعید و مخالف دولت ترکیه که براساس اعلام مقامات آنکارا در پشت پرده کودتای نافرجام ۱۵ ژوئیه ۲۰۱۶ قرار دارد، خطاب به وی اعلام کرد: تو چه کسی هستی؟ ما تو را نیز از پنسیلوانیا به کشور خواهیم آورد.
همچنین چند روز گذشته مقامات اطلاعاتی ترکیه سه نفر از اعضای ارشد سازمان فتو را از گابون یکی از کشورهای آفریقایی به ترکیه آوردند.
در ماه مارس نیز شش نفر از اعضای سطوح عالی فتو در عملیاتی در کشورهای بالکان به کشور بازگردانده شدند. از سوی دیگر در همکاری سازمان اطلاعات ملی ترکیه با سازمان اطلاعات کوزوو شش نفر بازداشت شدند که این افراد نیز خارج از کشور بوده و به ترکیه بازگردانده شدند.
همچنین اردوغان در بخش دیگری از اظهاراتش با اشاره به عملیات شاخه زیتون در سوریه اعلام کرد: تاکنون ۴۱۶۳ نفر از تروریست‌ها خنثی شدند.
 منظور از اصطلاح خنثی شدن یعنی این افراد بازداشت، محاصره و یا کشته شده‌اند.
وی ادامه داد: همچنین ۲۳۷ نفر از نیروهای پ.ک.ک در شمال عراق و ۱۹۰ نفر در داخل ترکیه نیز خنثی شدند.
 
 
Share/Save/Bookmark