کد مطلب : 20504
پس از 9 ماه بلاتکلیفی؛ سرانجام سفیر جدید آمریکا در جمهوری آذربایجان معرفی شد
جمعه ۱۴ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۰۹
مجلس سنای آمریکا، پس از 9 ماه خالی بودن پست سفارت امریکا در جمهوری آذربایجان، سرانجام ایرلی لیتسنبرگر (Earle (Lee) Litzenberger) را بعنوان سفیر جدید این کشور در باکو تائید کرد
پس از 9 ماه بلاتکلیفی؛ سرانجام سفیر جدید آمریکا در جمهوری آذربایجان معرفی شد
خبرگزاری 'توران' روز پنجشنبه گزارش داد که مجلس سنای آمریکا تصمیم در این زمینه را روز گذشته ( چهارشنبه) و در آخرین ساعات یکصد و پانزدهمین جلسه اتخاذ کرد.
لیتسنبرگر، در آینده نزدیک وارد باکو پایتخت جمهوری آذربایجان می شود و بعنوان سفیر آمریکا در این کشور فعالیت خود را آغاز می کند .
پس از پایان ماموریت روبرت سکوتا سفیر پیشین آمریکا در باکو ، این پست نزدیک به 9 ماه خالی بود .
لیتسنبرگر، قبل از منصوب شدن بعنوان سفیر امریکا در جمهوری آذربایجان ، بعنوان مشاور ارشد دفتر مسایل سیاسی و نظامی وزارت امور خارجه آمریکا فعالیت داشت و چند ماه پیش به نمایندگان سنا گفته بود که روابط جمهوری آذربایجان با غرب باید فراتر از همکاری در حوزه های انرژی ، صادرات و امنیت باشد .
وی افزود: آمریکا باید همکاری های تنگاتنگ با جمهوری آذربایجان در زمینه پیشرفت اصول دموکراتیک ، اقتصاد باز از طریق حاکمیت قانون، شفافیت و دفاع از حقوق بشر را ادامه دهد .
به گفته لیتسنبرگر اجرای اصلاحات در این زمینه ها به نفع جمهوری آذربایجان است تا ثبات درازمدت را تامین و از ظرفیت های انسانی و اقتصادی خود بطور کامل بهره مند شود.
وی پیشتر معاون هیات امریکا در ناتو، معاون نماینده ارشد غیر نظامی ناتو در افغانستان معاون سفیر آمریکا در صربستان و قرقیزستان بوده و به زبان های روسی، فرانسوی، صرب و بلغاری تسلط دارد.
Share/Save/Bookmark
۱
۲
۳
۴
۵
۶
۷
۸
۹
۱۰
۱۱
۱۲
۱۳
۱۴
۱۵