کد مطلب : 20874
تاجیکستان به پاکستان تراکتور صادر می کند
شنبه ۲۵ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۴۸
تاجیکستان به پاکستان تراکتور صادر می کند
وزارت صنایع و فناوریهای نوین تاجیکستان ازتوافق با پاکستان برای صادرات تراکتورهای تولید شده در کارخانه مشترک این کشور وبلاروس به اسلام آباد خبرداد
به گزارش رادیو تاجیکی صدای خراسان به نقل از سامانه وزارت صنایع و فناوریهای نوین تاجیکستان، در نخستین مرحله 12 دستگاه تراکتور تولید شده در کارخانه مونتاژ تراکتورهای بلاروس در مرکز ناحیه حصاربه پاکستان صادرخواهد شد.
مقامات این وزارتخانه تاکید کرده اند که درسال 2019 تولید انبوه تراکتورهای " بلاروس  80 " و " بلاروس 82 " در این کارخانه راه اندازی خواهد شد و زمینه استفاده داخلی و صادرات آن به ازبکستان، افغانستان و پاکستان وجود دارد.
پیش از این 8 دستگاه تراکتورتولید شده دراین کارخانه به ازبکستان صادرشده است.
این درحالی است که در ماه سپتامبر سال 2018  درمرکز ناحیه حصار، مرحله دوم کارخانه مونتاژ تراکتورهای بلاروس به بهره برداری رسید که از ظرفیت تولید یکهزار و 700 دستگاه در سال برخوردار می باشد. تجهیزات نصب شده در این کارخانه  امکان تولید  تراکتورهای " بلاروس 80 " و " بلاروس  82" را فراهم می سازد که به تدریج به ظرفیت عرضه یک هزارو 700 دستگاه از این تجهیزات درسال خواهد رسید. درسال 2018 دراین کارخانه  نزدیک به 100 دستگاه تراکتور و دیگر تجهیزات مورد نیاز بخش کشاورزی تاجیکستان تولید شده است.
از سوی دیگر بخش کشاورزی تاجیکستان به علت کهنه و فرسوده شدن ماشین‌های کشاورزی به شدت به نوسازی تجهیزات نیاز دارد که با راه اندازی کارخانه مونتاژ تراکتورهای بلاروس در شهرک حصار، زمینه حل این مشکل فراهم خواهد شد.
 
 
Share/Save/Bookmark