کد مطلب : 17184
هشدار وزیر انرژی ترکیه به اقلیم کردستان درباره همه پرسی استقلال
پنجشنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۵۵
وزیر انرژی ترکیه اعلام کرد که اجرای همه پرسی استقلال در اقلیم کردستان عراق به همکاری های این منطقه با آنکارا در حوزه انرژی آسیب خواهد رساند.
 
به گزارش خبرگزاری مهر، «برات آلبایراک» (Berat Albayrak) وزیر انرژی ترکیه امروز در اظهاراتی اعلام کرد که اجرای همه پرسی استقلال در اقلیم کردستان عراق موجب آسیب رساندن به همکاری های این منطقه با آنکارا در حوزه انرژی می شود.
وزیر انرژی ترکیه در مصاحبه با شبکه تلویزیونی «خبر تُرک» در این باره گفت که اتخاذ چنین تصمیمی برای تمامی مناطق شمالی در عراق دارای تبعات خواهد بود.
وی در ادامه تصریح کرد که بازگشت از این تصمیم امری صحیح به شمار می رود.
شایان ذکر است مسعود بارزانی در گفتگو با روزنامه الاهرام مصر درباره موضع ترکیه درباره همه پرسی اقلیم کردستان گفته بود: اظهارنظرهایی که در رسانه ها در این باره مطرح شده، ضد و نقیض است اما به طور اجمالی ترکیه ضد اصل حقوق کردها نیست. روابط کردستان و همسایه اش ترکیه بسیار خوب است و ما روابط بازرگانی و اقتصادی محکمی داریم. دوستان ترک ما اهمیت اقلیم کردستان برای آنها را درک می کنند و از همین رو دائما با ما هستد و سرمایه گذاری کرده اند و همچنان به سرمایه گذاری چند میلیارد دلاری در کردستان ادامه می دهند. آنها شرکای خوبی در بیشتر پروژه های ما هستند. روابط ما با اردوغان رئیس جمهور ترکیه بسیار خوب و قدیمی است.
Share/Save/Bookmark
۱
۲
۳
۴
۵
۶
۷
۸
۹
۱۰
۱۱
۱۲
۱۳
۱۴
۱۵