کد مطلب : 22764
پیام تبریک «رحمان» به مناسبت پیروزی در جنگ جهانی دوم
شنبه ۲۰ ارديبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۰۶
پیام تبریک «رحمان» به مناسبت پیروزی در جنگ جهانی دوم
رئیس جمهور تاجیکستان در پیامی فرارسیدن هفتاد و پنجمین سالگرد پیروزی در جنگ جهانی دوم رابه مردم این کشور تبریک گفت.
به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس در دوشنبه، «امامعلی رحمان» رئیس جمهور تاجیکستان در پیامی به مردم این کشور هفتاد و پنجمین سالگرد پیروزی در جنگ جهانی دوم را تبریک گفت.
رحمان در ابتدای این پیام به تمام جانبازان، کهنه سربازان و مردم این کشور فرارسیدن این روز را تبریک و برای آنها آرزوی سلامتی کرد.
وی افزود: در آن سال ها بیش از 300 هزار شهروند کشور ما برای جنگ بسیج شدند، بیش از 90 هزار نفر از آنها کشته و بیش از 60 هزار نفر دیگر در میدان نبرد زخمی شدند.
رحمان گفت: مردم تاجیکستان هرگز یاد کسانی را که از جنگ برنگشتند و جان خود را بخاطر آزادی از استعمار فاشیسم قربانی کردند، فراموش نخواهد کرد و به کهنه سربازان در این جنگ احترام می‌گذارند.
وی با اشاره به مسئله ویروس همه گیر کرونا گفت: تاجیکستان امروز در یک وضعیت سختی قرار دارد.
رحمان تاکید کرد: از زمان بروز ویروس همه گیر کرونا در اواخر سال گذشته میلادی دولت تاجیکستان تمام اقدامات لازم را برای جلوگیری از شیوع آن در قلمرو این کشور انجام داده است.
رئیس جمهور تاجیکستان افزود: ما توانستیم طول 4 ماه وضعیت را تحت کنترل نگه داریم، اما در پایان ماه آوریل اولین موارد ابتلا به ویروس کرونا در میان شهروندان تاجیکستان ثبت و امروز صدها نفر در کشور به این ویروس آلوده شدند.
رئیس جمهور تاجیکستان با بیان این که امروزه تمام توانایی و امکانات برای درمان بیماران و جلوگیری از گسترش بیشتر این بیماری همه گیر بسیج شده از کلیه پزشکان درگیر مقابله با کرونا در قلمرو این کشور ابراز قدردانی کرد.
وی افزود: شرایط کنونی می‌طلبد که هوشیار و مراقب و صبورتر باشیم، تسلیم ترس و هراس نشویم در لحظات سخت و دشوار کنار هم بایستیم.
رحمان همچنین خاطرنشان کرد که بنابر پیش بینی سازمان های معتبر بین المللی بعد از غلبه بر کرونا به دلیل تشدید بحران اقتصادی و مالی، بیکاری، کمبود غذا و افزایش قیمت محصولات وضعیت در سراسر جهان باز هم سخت تر می شود.
وی گفت: از این لحاظ ما باید تمام ذخایر و امکانات خود را عاقلانه و موثر استفاده کرده برای افزایش حجم تولید محصولات کشاورزی و تامین بازار غذا، تلاش کنیم.
رحمان خاطرنشان کرد: اگر به ما ترس و وحشت راه پیدا کند زیان چنین رفتاری از ضرر ویروس کرونا چند برابر خواهد شد.
وی در پایان ابراز اطمینان کرد که مردم تاجیکستان بر همه مشکلات غلبه و تمام تلاش را برای بهسازی میهن اجدادی و توسعه کشور مستقل خود متمرکز خواهند کرد.
 
 
Share/Save/Bookmark