کد مطلب : 22980
از سوی زاخارووا اعلام شد؛
انتقاد روسیه از تصمیم دادگاه انگلیس درباره ذخایر طلای ونزوئلا
يکشنبه ۱۵ تير ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۲۸
انتقاد روسیه از تصمیم دادگاه انگلیس درباره ذخایر طلای ونزوئلا
سخنگوی وزارت خارجه روسیه اقدام دادگاه عالی انگلیس که به رهبر مخالفان دولت ونزوئلا حکم دسترسی به ذخایر طلای ونزوئلا در لندن را داده است، خطرناک خواند.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از تاس، «ماریا زاخارووا» سخنگوی وزارت خارجه روسیه، اقدام دادگاه عالی انگلیس که به رهبر مخالفان دولت ونزوئلا حکم دسترسی به ذخایر طلای ونزوئلا در لندن را داده است، خطرناک خواند.
وی در ادامه گفت: در خصوص ونزوئلا و مواضع اخیر انگلیس در این زمینه بار دیگر موارد نگران کننده به وجود آمد که این امر یافتن راه حل سیاسی در این کشور بدون هرگونه دخالت خارجی را مخدوش می کند.
سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه گفت: با نگرانی خاطرنشان می کنیم که تصمیم دادگاه عالی انگلیس در خصوص اینکه خوان گوایدو رهبر مخالفان را به عنوان رئیس جمهور ونزوئلا به رسمیت بشناسد و به وی اجازه دسترسی به ذخایر طلای این کشور که در بانک انگلیس نگهداری می شود را بدهد، تصمیمی مشمئزکننده است.
وی افزود: بدیهی است که در انگلیس قاضیان مستقل تنها زمانی کار می کنند که موضع آنها با دیدگاه دولت این کشور هماهنگ باشد.
زاخارووا گفت: ما با علاقه فراوان استدلال های حقوقی دادگاه عالی انگلیس را مطالعه می کنیم اما از قرار معلوم این چنین استدلال هایی وجود ندارد. دادگاه انگلیس زمانی که موضوع مصلحت سیاسی مطرح می شود، سکوت می کند.    
دادگاه عالی انگلیس روز پنجشنبه با صدور حکمی جنجالی درباره پرونده دادخواست بانک مرکزی ونزوئلا برای استرداد ۸۰۰ میلیون پوند از طلای متعلق به کاراکاس، «خوان گوایدو» رهبر مخالفان را به عنوان رئیس‌جمهور ونزوئلا و صاحب این اندوخته معرفی کرد.
 
 
Share/Save/Bookmark
۱
۲
۳
۴
۵
۶
۷
۸
۹
۱۰
۱۱
۱۲
۱۳
۱۴
۱۵