کد مطلب : 18750
برگزاری جشن با شکوه میلاد با سعادت حضرت فاطمه(س) در ترکمنستان
شنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۰۰
برگزاری جشن با شکوه میلاد با سعادت حضرت فاطمه(س) در ترکمنستان
ویژه برنامه ای به مناسبت سالروز میلاد با سعادت حضرت فاطمه(س) ساعتی پیش در محل ساختمان رایزنی فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران در عشق‌آباد برگزار شد.
 
به گزارش خبرگزاری ایرنا،مراسم با شکوه جشن میلاد حضرت فاطمه (س) که در آن فارسی آموزان محلی و خانواده‌های آنها، شخصیت‌های سرشناس دانشگاهی، فرهنگی، هنری و اجتماعی ترکمنستان و نیز تعداد زیادی از علاقه‌مندان به اهل بیت(ع) حضور داشتند، با تلاوت آیاتی از قرآن کریم توسط قاری جوان محلی و سخنرانی رایزن فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران در عشق‌آباد، آغاز شد.
رایزن فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران ضمن تبریک روز زن و سالروز میلاد حضرت فاطمه (س) به دولت و ملت ترکمنستان، طی سخنرانی کوتاه خود، گوشه‌ای از ویژه‌گی‌های منحصر به فرد شخصیت والای مقام حضرت فاطمه (ع) را برای حضار بیان کرد.
«محمد جواد ابوالقاسمی» با اشاره به اینکه همه ما حضرت فاطمه (س) را دوست داریم، تصریح کرد: خدا را شکر که امروز در این محل به یاد خوبان بشریت جمع شده‌ایم و توفیق پیدا کرده‌ایم که شاد و خوشحال باشیم زیرا خداوند در دل‌های شاد است و رضایت خدا در رضایت انسان است.
وی اضافه کرد: این روز به مناسبت زنان، دختران و مادران نامگذاری شده‌است و حضرت فاطمه (س) مادر همه سادات دنیا است.
سپس «مشهد‌قلی قزل» چهره شناخته شده فرهنگی و اجتماعی «ترکمن صحرا» ایران و یکی از محققان فرهنگ وادب ترکمن ایران که به عشق‌آباد سفر کرده‌است، چند قطعه شعر زیبا و لطیف در باره منزلت و جایگاه زن، مادر و خانواده را به زبان ترکمنی قرائت کرد.
سپس این مراسم با اجرای برنامه‌های متنوع فرهنگی و هنری به خصوص برنامه گروه سرود فارسی آموزان رایزنی فرهنگی، شعر و دکلمه به زبان فارسی، ترکمنی و روسی و سایر زبان‌های زنده دنیا در وصف دخت پیامبر اسلام (ص) مادر و خانواده و کرامیت انسان و نیز مسابقه تهیه تابلو نقاشی و روزنامه دیواری که از سوی فارسی آموزان و نقاشان نوجوان محلی ترکمنستانی تهیه شده‌است، ادامه یافت و به برندگان آن جایزه اهدا شد.
 
 
Share/Save/Bookmark