کد مطلب : 21602
دیدار سفیر رژیم صهیونیستی در قزاقستان با استاندار آق‌ملا
چهارشنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۰۹
دیدار سفیر رژیم صهیونیستی در قزاقستان با استاندار آق‌ملا
سفیر رژیم صهیونیستی در قزاقستان در دیدار با استاندار آق‌ملا، پیرامون همکاری‌های دوجانبه در حوزه کشاورزی و صنایع وابسته، دیدار و گفت‌و‌گو کرد.
 
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از کازاینفورم، لیات وکسلمان، سفیر رژیم صهیونیستی در قزاقستان با یرمک مرژیکپایف استاندار آق‌ملا دیدار و گفت‌و‌گو کرد.
در این دیدار طرفین پیرامون چشم‌انداز روابط دوجانبه در توسعه توریسم و صنایع کشاورزی را مورد تاکید قرار دادند. استاندار آق‌ملا در این دیدار ضمن تاکید بر علاقه‌مندی طرف قزاقی برای جذب سرمایه‌گذاری‌های اسرائیل و انتقال تکنولوژی، اظهار می‌دارد که اسرائیل یک کشاورزی با تکنولوژی پیشرفته دارد و دارای اقتدار در این حوزه است.
اجرای چنین تکنولوژی‌هایی در قزاقستان به منطقه آق‌ملا اجازه می‌دهد که به سطح بالاتری از توسعه مجموعه‌های صنعتی و کشاورزی بر پایه منافع مشترک دو طرف، حرکت کند.
طرفین در این دیدار همچنین در خصوص شکل‌گیری یک ائتلاف تجاری از تجار اسرائیلی که به زودی برای اجرای برخی پروژه‌ها به این منطقه سفر می‌کنند، تاکید کردند.
گفتنی است چندی پیش قاسم ژومارت توکایف، رئیس‌جمهور جدید قزاقستان،  در مصاحبه‌ای با روزنامه «اسرائیل هایوم» ابراز امیدواری کرده بود که روابط قزاقستان با رژیم صهیونیستی توسعه می‌یابد.
 
 
Share/Save/Bookmark