کد مطلب : 22809
پاسخآنکارا به بیانیه اتحادیه اروپا درباره مدیترانه
يکشنبه ۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۵۲
پاسخآنکارا به بیانیه اتحادیه اروپا درباره مدیترانه
سخنگوی وزارت خارجه ترکیه گفت: اتحادیه اروپا که نتوانست در مقابله با ویروس کرونا همبستگی خود را حفظ کند، در اقدامی معنا دار در کنار یونان و قبرس یونانی نشین ایستاده است و از آنها حمایت می‌کند.
 
به گزارش گروه بین‌الملل
خبرگزاری تسنیم ، پس از بیانیه اتحادیه اروپا مبنی بر محکوم کردن حفاری‌های جدید ترکیه برای اکتشاف گاز در سواحل قبرس و اینکه آنکارا به تشدید تنش‌ها در منطقه متهم شده بود، وزارت خارجه این کشور در واکنشی اظهار داشت: تکرار مکررات و عدم تلاش برای رسیدن به یک نتیجه مطلوب، حد اعلای اظهارات بی فایده است.
حامی آکسوی سخنگوی وزارت خارجه ترکیه با اشاره به بی تفاوتی نسبت به مقابله با نیت خوب این کشور و طرفداری از اظهارات غیر حقوقی یونان و قبرس یونانی نشین، یادآور شد: این رویکرد کمکی به صلح و ثبات منطقه ای نخواهد کرد.

اتحادیه اروپا حفاری‌های جدید ترکیه در سواحل قبرس را محکوم کرد
آکسوی گفت: اتحادیه اروپا که نتوانست در مقابله با ویروس کرونا همبستگی خود را حفظ کند، در اقدامی معنا دار در کنار یونان و قبرس یونانی نشین ایستاده و از آنها حمایت می کند.
سخنگوی وزارت خارجه ترکیه افزود: آنچه اتحادیه اروپا باید انجام دهد این است که به جای همبستگی کورکورانه با یونان و قبرس یونانی نشین به درستی رفتار کرده و با معیار قوانین بین‌المللی، حقوق مشروع ترکیه و قبرس ترک نشین را مدنظر قرار دهد. ما دوباره تاکید می کنیم که مانند همیشه آماده گفتگوهای عادلانه هستیم.
 

 
Share/Save/Bookmark