کد مطلب : 20199
شکایت حزب حاکم ترکیه از قلیچداراوغلو به دلیل انتقاد از تحقیقات پرونده خاشقجی
شنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۰۳
شکایت حزب حاکم ترکیه از قلیچداراوغلو به دلیل انتقاد از تحقیقات پرونده خاشقجی
حرب حاکم ترکیه اعلام کرد که علیه کمال قلیچداراوغلو رهبر حزب اپوزیسیون به خاطر سخنانش درباره پرونده قتل جمال خاشقجی، یک شکایت کیفری تنظیم کرده است.
به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، کمال قلیچدار اوغلو، رهبر حزب جمهوری خواه ترکیه در اظهاراتی با انتقاد از تحقیقات در پرونده جمال خاشقجی روزنامه‌نگار واشنگتن پست که در کنسولگری عربستان سعودی در استانبول به قتل رسید گفته بود، از رجب طیب اردوغان رییس جمهور ترکیه و دولتش به دلیل اجازه دادن به خروج عاملان جنایت از ترکیه، شکایت می‌کند.
عمر چلیک سخنگوی حزب حاکم ترکیه پس از این اظهارات اعلام کرد: اقدام قانونی به دلیل این اظهارات علیه قلیچدار اوغلو اتخاذ شده است.
وی ادامه داد: این مساله بسیار ناامیدکننده و ناراحت‌کننده است. ما متاسف شدیم که وی چنین رویکردی دارد. ترکیه شایسته این رویکرد نیست.
وی ادامه داد: ما یک پرونده شکایت علیه وی به دلیل اتهام تبلیغات سیاه و اتهاماتی که او علیه دولت وارد کرده است تنظیم کرده‌ایم. او باید در برابر قانون نسبت به این اتهامات پاسخ دهد.
به گزارش خبرگزاری آناتولی حسین آیدین وکیل اردوغان دادخواستی با عنوان توهین به رییس جمهور تنظیم کرده است.
براساس دادخواست تنظیم شده، قلیچدار اوغلو رییس جمهور ترکیه را به "سرپوش گذاشتن بر قتل جمال خاشقجی و اجازه دادن به مظنونان برای خروج از کشور و حفاظت از قاتلان" متهم کرده است و در دادخواست آمده است که او باید اتهامات علیه اردوغان را ثابت کند و یا خود متهم خواهد شد
 
 
Share/Save/Bookmark
۱
۲
۳
۴
۵
۶
۷
۸
۹
۱۰
۱۱
۱۲
۱۳
۱۴
۱۵