کد مطلب : 20955
انتشار آماری درباره زندگی سخت روس ها صدای کرملین را درآورد
جمعه ۲۳ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۰۴
سازمان آمار دولتی روسیه گزارشی از زندگی سخت روس ها در این کشور ارایه کرده است که صدای کرملین را درآورده است
به گزارش روز جمعه ایرنا، براساس این آمار که توسط روس استارت یک نهاد دولتی منتشر شده است، 30 درصد از پاسخ دهندگان در یک نظرسنجی گفته اند که برای گذران زندگی مجبورند قرض بگیرند یا از بانک ها تسهیلات دریافت کنند.
هشت درصد افراد شرکت کننده در نظرسنجی حتی گفته اند که برای امرار معاش وسایل خانه خود را فروخته اند.
فقط 13 درصد از پاسخ دهندگان گفتند که می توانند هر کاری می خواهند انجام دهند و مشکل مالی ندارند.
بر اساس گزارش سازمان آمار دولتی روسیه، 79.5 درصد خانواده های روس در خرید حداقل کالاهای مورد نیاز دچار مشکل هستند.
در گزارش گفته شد که برای اینکه خانواده ها حداقل شرایط زندگی در روسیه را داشته باشند برای امرار معاش نیاز به 58.5 هزار روبل (900 دلار) در ماه دارند حال آنکه 53 درصد روسها نمی توانند از عهده هزینه های پیش بینی نشده به عنوان تعمیر خانه یا مخارج پزشکی برآیند.
بر اساس گزارش سازمان آمار دولتی روسیه، 10.1 درصد خانواده های روس نمی توانند حداقل هر دو روز یک بار گوشت مرغ، گوشت قرمز یا ماهی بخورند و 21.1 درصد هم از توانایی مالی برای اینکه در همه فصول سال میوه بخرند، برخوردار نیستند.
یک چهارم خانواده های روس (25 درصد) هم در شرایطی نیستند که بتوانند اقوام خود را برای مهمانی به خانه دعوت کنند.
49.1 درصد خانواده های روس نمی توانند به سفرهای تفریحی بروند و 11 درصد هم در خرید دارو دچار مشکل شده اند.
اما آنچه خشم کرملین را در پی داشته است این قسمت از گزارش است که گفته یک سوم روسها (بیش از 30 درصد) نمی توانند برای اعضای خانواده بیش از یک کفش در هر فصل بخرند.
کرملین به مساله ناتوانی خانواده های روس برای خرید کفش دوم در طول یک فصل اعتراض کرده است و دمیتری پسکوف سخنگوی رئیس جمهوری روسیه گفته که این گزارش روی میز پوتین قرار گرفته است.
گفتنی است، روسیه با وجود آنکه بزرگترین کشور جهان است اما تنها حدود 150 میلیون نفر جمعیت دارد و سرشار از منابع نفت، گاز و معادن معدنی و سنگ های قیمتی همچون الماس است.
این کشور یکی از بزرگترین تولید کنندگان کاغذ، آلومینیوم، فولاد و گندم نیز محسوب می شود و دومین فروشنده بزرگ سلاح در جهان است و در فروش فناوری های هسته ای نیز پیشرفت های قابل توجه ای کرده است.
Share/Save/Bookmark