کد مطلب : 22395
برقراری پرواز بین تهران- دوشنبه - بیشکک
دوشنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۱۲
برقراری پرواز بین تهران- دوشنبه - بیشکک
پرواز تهران - دوشنبه - بیشکک، امروز (چهاردهم بهمن) با پرواز شرکت هواپیمایی ایرانی «وارش» از تهران به شهر دوشنبه پایتخت تاجیکستان و بیشکک پایتخت قرقیزستان انجام شد.
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، بنا بر اعلام پایگاه اطلاع رسانی سفارت جمهوری اسلامی ایران در  تاجیکستان، با پیگیری های انجام شده، این اقدام به منظور رفاه حال اتباع سه کشور و سفر گردشگران و مجوز سازمان های  هواپیمایی کشورهای مذکور، انجام شده است.
طبق برنامه، زمان این پرواز، روزهای دوشنبه هر هفته ساعت 4 صبح از فرودگاه بین المللی امام خمینی(ره) به فرودگاه بین المللی شهر دوشنبه و برگشت آن در ساعت 9:30 صبح (به وقت محلی)همان روز از فرودگاه دوشنبه و ساعت 13(به وقت محلی) از فرودگاه بین المللی بیشکک خواهد بود.
بنا بر اعلام سفارت جمهوری اسلامی ایران،  از خردادماه سال جاری پرواز مستقیم مشهد - دوشنبه برقرار شده است که با توسعه روابط فی مابین، افزایش تعداد مسافران، موافقت سازمان‌های هواپیمایی دو کشور و با بهره گیری بیشتر از ظرفیت شرکت های هواپیمایی ایرانی و تاجیکی، ان‌شاءالله تعداد پروازهای مستقیم بین دو کشور، در آینده نیز افزایش یابد.
در سال گذشته و پس توقف پروازهای شرکت هواپیمایی "آسمان" و "تاجیک ایر" مسافرانی که قصد عزیمت به ایران و تاجیکستان داشتند، می‌بایست از مسیرغیر مستقیم و از طریق کشورهای ثالث مسافرت کنند که علاوه بر افزایش هزینه سفر،  موجب طولانی شدن زمان سفر نیز می شد.
 
 
Share/Save/Bookmark