کد مطلب : 21305
مخالفت باغچلی با تاسیس حزب جدید در ترکیه
چهارشنبه ۱۲ تير ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۵۸
مخالفت باغچلی با تاسیس حزب جدید در ترکیه
رهبر حزب حرکت ملی بر این باور است که بافت اجتماعی ترکیه با تاسیس یک حزب جدید مخالف است.
 به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از شبکه تلویزیونی آخبر٬ طی روزهای اخیر و پس از انتخابات استانبول٬ مخالفین اردوغان٬ مسائلی همچون نواقص نظام ریاستی و همچنین ضرورت برگزرای انتخابات پیش از موعد را در رسانه‌ها مطرح کرده‌اند و همزمان با آن٬ افرادی همچون عبدالله گل٬ داوود اوغلو و باباجان نیز معتقدند که باید برای گذر از وضعیت فعلی٬ حزب جدید تاسیس شود، اما رهبر حزب حرکت ملی٬ همچنان حامی اردوغان و نظام ریاستی است.
دولت باغچلی رهبر حزب حرکت ملی دیروز در مجلس ملی ترکیه و در جمع نمایندگان حزب خود گفت: «این روزها حزب جمهوری خلق٬ در مورد ضرورت برگزاری همه‌پرسی حرف می‌زند. من از همین جا می‌گویم که این حزب هیچ غلطی نمی‌تواند بکند. حزب جمهوری خلق٬ یعنی بحران. حزب جمهوری خلق یعنی تنش و تلاش برای ایجاد بی‌ثباتی. آنها باید خوب بدانند که ما دفتر انتخابات را بسته‌ایم و تا 4 سال دیگر در این کشور انتخابات برگزار نخواهد شد. نظام ریاستی هم سرجایش می‌ماند، اما این نظام باید تقویت شود و به دنبال راهکارهایی باشیم که آن را توانمندتر کند.»
وی در ادامه٬ داوود اوغلو نخست وزیر سابق ترکیه را زیر سوال برده و گفت: «آنهایی که می‌گویند باید قدم در راهی نو گذاشته شود٬ انسان‌هایی هستند که بی‌وفایی آنها بر همه آشکار شده است. آنها باید بدانند که شرایط سیاسی موجود و همچنین بافت اجتماعی ترکیه٬ راه به تاسیس حزب جدید نمی‌دهد اما اگر خیلی مشتاق هستند٬ بفرمایند حزب خود را تاسیس کنند ببینیم چه کاری می‌توانند انجام دهند.»
 
 
Share/Save/Bookmark