کد مطلب : 21396
برپایی نمایشگاه عکس کودتای ناکام پانزدهم ژوییه در مقر ناتو
جمعه ۲۸ تير ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۳۴
عکسهای مربوط به کودتای ناکام پانزدهم ژوییه ساختار موازی سازمان تروریستی فتح الله گولن از سوی خبرگزاری آناتولی در قرارگاه ناتو به معرض دید گذاشته شد
به گزارش خبرگزاری تی آر تی ترکیه، در چهارچوب برنامه ایی که از سوی نمایندگی دایمی ترکیه در ناتو ترتیب یافت، عکس های پانزدهم ژوییه در مقر ناتو در بروکسل به معرض دید گذاشته شد.
" Rose Gottemoeller " قائم مقام دبیر کل ناتو ضمن شرکت در مراسم افتتاح این نمایشگاه طی سخنانی اعلام کرد : شب پانزدهم ژوییه از سوی ینس استولتنبرگ دبیر کل ناتو محکوم گردیده و با ترکیه هم پیمان ارزشمند خود اعلام همبستگی کردیم.
وی ضمن یادآوری اینکه استولتنبرگ در پی کودتای ناکام از ترکیه دیدن کرده و با چشم خود دید که به مجلس ملی کبیر ترکیه تا چه اندازه ایی در حملات آن شب آسیب وارد آمده است گفت : حمله به مجلس ملی که نمایندگان مردم در آن هستند، تنها هدف گیری انسانهای بی گناه و هم پیمانمان نمی باشد. این حمله تمامی متفقین ناتو و ارزشهای مورد دفاع مان که همانا دموکراسی ، آزادی و برتری حقوق است، را مورد هدف قرار داده است.
قائم مقام ناتو چنین گفت : به ملت غیور ترکیه که چنان شب کودتای منفور امروز نیز برای حراست از دموکراسی خطرات بزرگی به جان خریده و به کوچه و خیابانها می ریزند، درود می فرستیم.
وی تاکید کرد: یک ترکیه نیرومند، دموکراتیک و باثبات از نظر ثابت اروپا، منطقه و تمامی کشورهای حوزه یورو ـ آتلانتیک حائز اهمیت است.
باسات اوزتورک نماینده دایمی ترکیه در ناتو نیز خطاب به شرکت کنندگان در نمایشگاه عکس پانزدهم جولای گفت این عکس نشان می دهد که ترکیه چه خطر بزرگی را پشت سر نهاده است.
اوزتورک گفت: ترکیه با پاسداری از ارزشهای دموکراتیک بعنوان یک هم پیمان نیرومند به وابستگی خود به ناتو ادامه خواهد داد.
Share/Save/Bookmark