کد مطلب : 21963
گفتگوی تلفنی وزرای دفاع عراق و ترکیه درباره عملیات "چشمه صلح"
چهارشنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۰۳
گفتگوی تلفنی وزرای دفاع عراق و ترکیه درباره عملیات "چشمه صلح"
وزیر دفاع عراق در جریان تماسی تلفنی با همتای ترکی خود به بررسی تاثیر عملیات نظامی"چشمه صلح" بر عراق پرداخت.
به گزارش ایسنا، به نقل از سومریه نیوز، وزارت دفاع عراق در بیانیه‌ای اعلام کرد: نجاح الشمری، وزیر دفاع عراق با خلوصی آکار، همتای ترک خود تلفنی گفت‌وگو کرد.
الشمری در جریان این گفت‌وگوی تلفنی با آکار درخصوص پیامدهای حمله ترکیه در سوریه و تاثیر آن بر ورود تروریست‌ها به اراضی عراق به بحث و تبادل‌نظر پرداخت.
از سوی دیگر، وزیر دفاع عراق با نمایندگان روسیه و سوریه در مرکز هماهنگی اطلاعات مشترک دیدار کرد و در جریان این دیدار الشمری درباره احتمال ورود داعشی‌های فراری از زندان‌های سوریه به عراق رایزنی کرد.
 وزیر دفاع عراق همچنین با نمایندگان روسیه و سوریه در خصوص آخرین تحولات پرونده امنیتی و حضور مجدد داعش به عراق گفت‌وگو کرد.
 
ترکیه از نهم اکتبر یک عملیات برون مرزی علیه نیروهای یگان‌های مدافع خلق کرد (ی‌پ‌گ) در شمال شرق سوریه به راه انداخته است و پیش از آن نیز دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا نیروهای خود را از دو پایگاه در آن منطقه خارج کرد که با انتقادهای بین‌المللی گسترده‌ای روبرو شد.
عملیات ترکیه این نگرانی را به وجود آورده است که شبه‌نظامیان داعشی از زندان‌های تحت کنترل کردها در شمال سوریه فرار کرده و دوباره خودشان را سازماندهی کنند. اما آنکارا این نگرانی‌ها را "بی‌اساس" می‌داند.
 
 
Share/Save/Bookmark