کد مطلب : 23123
روسیه ۵ هواپیما به لبنان اعزام و در بیروت بیمارستان سیار مستقر می‌کند
چهارشنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۰۹
روسیه ۵ هواپیما به لبنان اعزام و در بیروت بیمارستان سیار مستقر می‌کند
در پی وقوع انفجار بزرگ روز گذشته در پایتخت لبنان که ده‌ها کشته و هزاران زخمی بر جای گذاشت مسکو از برنامه‌اش برای کمک به بیروت در مدیریت تبعات این حادثه از جمله با استقرار یک بیمارستان سیار خبر داد.
به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، دولت روسیه در یک بیانیه رسمی با اعلام اینکه این کشور پنج هواپیمای خود را به لبنان می‌فرستد تصریح کرد: هواپیماهای متعلق به وزارت وضعیت اضطراری روسیه یک بیمارستان سیار را به همراه گروهی از پزشکان و نیروهای وضعیت اضطراری اعزام خواهند کرد.
همچنین سازمان مسؤول سلامت انسانی و حقوق مصرف کننده روسیه یک گروه از کارشناسانش را همراه با آزمایشگاهی برای معاینه آلودگی کرونا ویروس خواهد فرستاد.
این وزارتخانه خاطرنشان کرد: همه کارشناسان مجهز به تجهیزات محافظتی و لباس‌های ویژه خواهند بود و وضعیت مربوط به شیوع ویروس کووید ۱۹ را لحاظ خواهند کرد.
دلیل دقیق این آتش سوزی و انفجار بندر بیروت هنوز روشن نشده اما طبق گزارش‌های اولیه ۲۷۵۰ تن نیترات آمونیوم انبار شده در این بندر منفجر شده و در اثر این انفجار تاکنون بیش از ۱۰۰ تن جان خود را از دست داده‌اند.
به غیر از روسیه چند کشور دیگر نیز کمک هایشان را به لبنان پیشنهاد داده‌اند که شامل آمریکا، انگلیس، فرانسه، یونان و قبرس می‌شوند.
 
 
Share/Save/Bookmark
۱
۲
۳
۴
۵
۶
۷
۸
۹
۱۰
۱۱
۱۲
۱۳
۱۴
۱۵