کد مطلب : 22818
روسیه: تحریم‌های نفس‌گیر ملت سوریه را هدف گرفته‌اند
سه شنبه ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۰۷
روسیه: تحریم‌های نفس‌گیر ملت سوریه را هدف گرفته‌اند
نماینده دائم روسیه در سازمان ملل متحد، کووید-۱۹ را یک مشکل اضافی برای سوریه دانست و گفت تحریم‌ها علیه این کشور مردم عادی را نشانه رفته و از توان دولت برای مقابله با این بیماری کاسته است.
به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رسمی سوریه (سانا)، واسیلی نبنزیا، نماینده دائم روسیه در سازمان ملل روز دوشنبه در نشست شورای امنیت که با موضوع سوریه برگزار شد، این مطلب را مطرح کرد و افزود: این بیماری همه‌گیر، بر روند سیاسی سوریه همچون سایر کشورها اثرگذار بوده است.
نماینده دائم روسیه در سازمان ملل متحد با بیان اینکه مردم و دولت سوریه برای احیای یک زندگی عادی تلاش می‌کنند، افزود: بیماری همه‌گیر ویروس کرونا یک مشکل اضافی است. مسئولان اقدامات لازم را انجام می دهند؛ آنها در حال آزمایش، تجهیز اتاق‌های ایزوله برای بیماران مبتلا به ویروس کرونا، افتتاح آزمایشگاه‌ها هستند.
نبنزیا با رد ادعای تحریم نبودن کمک‌های انسان‌دوستانه ادامه داد: اما تحریم‌های نفس‌گیر منجر به وخیم‌تر شدن اوضاع اقتصادی- اجتماعی در سوریه شده است. تحریم‌ها سوری‌های عادی را هدف گرفته و همکاران ما را متقاعد نخواهند کرد که معافیت‌ها همه مشکلات را برطرف می‌کنند. این درست نیست. انجام معاملات بانکی از سوریه از جمله برای خرید تجهیزات پزشکی غیرممکن است.
نبنزیا حضور آمریکا در شمال سوریه، اردوگاه الهول، منطقه التنف و رکبان را اشغالگرانه توصیف کرد و گفت: ثبات و امنیت در این مناطق فقط درصورتی امکان پذیر است که به کنترل دولت مشروع سوریه درآیند.
نماینده دائم روسیه در سازمان ملل متحد ادامه داد: تهدیدهای مشترک علیه ملت سوریه اعم از ویروس کرونا، تروریسم، اشغال خارجی، فراخوانی برای انجام اقدامات مشخص در بازگرداندن وحدت و تمامیت ارضی سوریه است.
نبنزیا تاکید کرد: کشورها باید برای ارائه کمک‌های بشردوستانه و بازسازی پس از جنگ سوریه گرد هم آیند تا روند سیاسی را بدون دخالت در آن تسهیل کنند.
 
 
Share/Save/Bookmark
۱
۲
۳
۴
۵
۶
۷
۸
۹
۱۰
۱۱
۱۲
۱۳
۱۴
۱۵