کد مطلب : 22287
دیدار پوتین و اردوغان در استانبول
چهارشنبه ۱۸ دی ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۳۶
دیدار پوتین و اردوغان در استانبول
رئیس جمهوری ترکیه امروز (چهارشنبه) در شهر استانبول به دیدار همتای روسیه‌ای خود رفته و این دیدار آنها در آستانه مراسم افتتاح پروژه خط لوله انتقال گاز طبیعی موسوم به "ترک استریم" ما بین روسیه و اتحادیه اروپا انجام می‌شود و این دو رهبر قرار است در این مراسم حضور پیدا کنند.
به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری آناتولی، الکساندر ووچیچ، رئیس جمهوری صربستان و بویکو بوریسوف، نخست وزیر بلغارستان نیز انتظار می‌رود در این مراسم شرکت کنند.
گزارش شده که تدابیر امنیتی سطح بالایی در استانبول اجرا شده و مجموعا ۷۲۰۰ مامور پلیس برای این مراسم افتتاحیه در حالت آماده‌ باش قرار گرفته‌اند. در میان نیروهای امنیتی به کار گرفته شده ۳۰۰ تیم عملیات ویژه، ۳۰ جوخه خنثی‌سازی بمب در راستای امنیت هتل‌های محل اقامت مقام‌های خارجی در استانبول و مسیرهای حرکت آنها وجود دارند.
همچنین سه هلی‌کوپتر پلیس، چهار قایق امنیتی، چهار قلاده سگ تعلیم دیده و ۳۰ خودروی زرهی از نیروهای امنیتی ترکیه حمایت می‌کنند.
قرار است رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه بعد از حضور در این مراسم میزبان رهبران روسیه، صربستان و بلغارستان در یک مراسم شام باشند.
پروژه خط لوله انتقال گاز طبیعی "ترک استریم" قرار است گاز روسیه را با عبور از ترکیه به اروپا منتقل کند و جدیدترین گام در راستای توسعه روابط ترکیه و روسیه در حوزه انرژی محسوب می‌شود
 
 
Share/Save/Bookmark
۱
۲
۳
۴
۵
۶
۷
۸
۹
۱۰
۱۱
۱۲
۱۳
۱۴
۱۵