کد مطلب : 22197
مقام امنیت ملی ازبکستان: برخی کشورها در مقابله با تروریسم قائل به استاندارد دو گانه هستند
چهارشنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۲۳
مقام امنیت ملی ازبکستان: برخی کشورها در مقابله با تروریسم قائل به استاندارد دو گانه هستند
معاون دبیر شورای امنیت ملی ازبکستان تاکید کرد: برخی کشورها در مقابله با تروریسم قائل به استاندارد دو گانه هستند که این رویکرد خطری جدی در مقابله واقعی به تروریسم و محکوم است.
 «بابر شاه یعقوب‌اف» در دومین کنفرانس گفت‌وگوی امنیت منطقه‌ای که امروز چهارشنبه با موضوع افغانستان در تهران برگزار شد، با بیان اینکه برقراری صلح در افغانستان باید مطالبه جهانی شود، گفت: کشورهای عضو این نشست مواضع مشترکی در مورد امنیت منطقه‌ای دارند و می‌شود از این فرصت برای کاهش چالش‌های امنیتی موجود بهره گرفت.
وی ثبات در افغانستان را موجب افزایش امنیت در آسیای مرکزی و خاورمیانه آسیای دور دانست و اظهار داشت: ازبکستان همه مساعی خود را برای همکاری منطقه‌ای به منطور ایجاد صلح و امنیت در افغانستان به کار خواهد گرفت.  
معاون دبیر شورای امنیت ملی ازبکستان ادامه داد: از مشارکت همه گروه‌ها و مردم حمایت می‌کنیم.  باید از توسعه تروریسم در افغانستان جلوگیری کنیم.
یعقوب‌اف توجه به توسعه افعانستان و احیا اقتصاد ضربه دیده این کشور را در ایجاد امنیت در این کشور ضرورتی برشمرد و تصریح کرد: سرمایه‌گذاری کشورهای منطقه در افغانستان برای ایجاد شغل می‌تواند اولین گام برای رونق اقتصادی در این کشور باشد.  
وی افراط‌گرایی بین‌المللی را خطری جدی برای صلح و ثبات جهانی دانست و خاطرنشان کرد: برخی کشورها در مقابله با تروریسم قائل به استاندارد دو گانه هستند که این رویکرد خطری جدی در مقابله واقعی به تروریسم و محکوم است.  
همچنین معاون دبیر شورای امنیت ملی ازبکستان پیش از ظهر امروز با دریابان علی شمخانی دبیر شورای عالی امنیت ملی دیدار و پیرامون موصوعات دوجانبه با یکدیگر گفت‌وگو کردند.
دومین نشست گفت‌وگوی امنیت منطقه‌ای صبح امروز چهارشنبه با حضور دبیران و مشاوران امنیت ملی و مقامات عالی امنیتی کشورهای ایران، روسیه، چین، هند، افغانستان، تاجیکستان و ازبکستان آغاز شد.
دومین مجمع گفت‌وگوهای منطقه‌ای بر موضوع افغانستان و مبارزه همه جانبه با اشکال مختلف تروریسم در این کشور تمرکز دارد.
نخستین نشست گفت‌وگوی امنیت منطقه‌ای در مهر ماه سال گذشته و با حضور کشورهای ایران، روسیه، چین، هند و افغانستان با موضوع افزایش هماهنگی میان کشورهای منطقه در برابر تروریسم تکفیری برگزار شد
 
 
Share/Save/Bookmark