رئیس جمهوری قزاقستان:مذاکرات آستانه موجب کاهش مناقشات سوریه شد

21 اسفند 1396 ساعت 15:16


به گزارش ایرنا  رئیس جمهوری قزاقستان گفت : مذاکرات آستانه موجب کاهش مناقشات و پایان جنگ در برخی مناطق سوریه شده و امکان برگزاری همایش سوچی را فراهم کرده است .
 
به گزارش روز دوشنبه خبرگزاری '،نور سلطان نظربایف در مصاحبه با شبکه اول تلویزیون روسیه به تشریح اهمیت مذاکرات آستانه برای رفع بحران سوریه پرداخت و افزود: باید برایر رفع بحران در سوریه تلاش کرد در غیر این صورت جهان نمی تواند در یک آرامش و صلح که همه ما به آن نیاز داریم ، بسر ببرد .
وی افزود: قزاقستان در سال های گذشته خود را بعنوان کشوری صلح دوست که مورد اعتماد جهانیان است ، اثبات کرده است .
رئیس جمهوری قزاقستان گفت : ولادیمیر پوتین به همراه روسای جمهوری ایران و ترکیه خواستار میزبانی آستانه برای مذاکرات هیات های رسمی و نیروهای مخالف دولت سوریه شدند ، ما نیزچنین امکانات را ارایه کردیم .
نظربایف با اشاره به اینکه،تاکنون در پایتخت قزاقستان ، هشت دور مذاکره میان کشورهای ضامن آتش بس سوریه - ایران ، ترکیه و روسیه - و سایر طرفین برگزار شده است ، گفت : همه این مذاکرات مهم ارزیابی شده چرا که در این مذاکرات کسانی حضور دارند که در گفت و گو های ژنو مشارکت نداشتند.
وی افزود: موضع قزاقستان درباره مذاکرات آستانه یکسان با موضع ولادیمیر پوتین رییس جمهوری روسیه است و آنچه ولادیمیر پوتین بر حل مسالمت آمیز و دیپلماتیک این بحران تاکید دارد ، در این راسنا هم تلاش می شود .
رئیس جمهوری قزاقستان گفت : در حال حاضر بازیگران اصلی سیاست جهانی نمی توانند به توافق برسند و اعتماد میان آنها وجود ندارد .
نظر بایف افزود:آینده جامعه بشری باید به جهان چند قطبی و توجه به نظرات دیگران مبتنی شود .
زیران امور خارجه سه کشور ضامن آتش بس در سوریه شامل ایران ، روسیه و ترکیه ، 16مارس برابر با روز جمعه 25 اسفند در آستانه گردهم می آیند.
 
 


کد مطلب: 18767

آدرس مطلب: http://caucasus.ir/vdciyyaz.t1avq2bcct.html

قفقاز
  http://caucasus.ir