افزایش ۳ برابری صادرات تسلیحات آلمان به ترکیه در سال ۲۰۱۹

20 اسفند 1398 ساعت 15:27


دولت آلمان در پاسخ به سوال فراکسیون حزب چپ پارلمان این کشور از افزایش ۳ برابری مجوزهای صادرات تسلیحات آلمان به ترکیه در سال ۲۰۱۹ خبر داد.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از نشریه "فوکوس" آلمان، دولت آلمان در سال 2019 مجوز صادرات تسلیحاتی به مبلغ حدود 31.6 میلیون یورو به ترکیه تصویب کرده است که سه برابر مجوزهای صادرات تسلیحات به این کشور در سال قبل از آن بوده است.
بعد از حمله نظامی ترکیه به شمال سوریه مجوزهای صادرات تسلیحات به این کشور به میزان قابل توجهی کاهش داشت اما کاملا متوقف نشد.
نشریه فوکوس آلمان این خبر را با استناد به پاسخ وزارت امور خارجه آلمان به درخواست فراکسیون حزب چپ این کشور منتشر کرده است.
بر این اساس در سال 2018 دولت آلمان 58 مورد مجوز صادرات تسلیحات به ارزش حدود 12.9 میلیون یورو برای ترکیه تصویب کرد، اما در سال گذشته 187 مورد مجوز صادرات تسلیحات به ارزش 31.6 میلیون یورو از طرف آلمان برای ترکیه تصویب شد.
بعد از آغاز حملات ترکیه به شمال سوریه در تاریخ 9 اکتبر سال گذشته هم صادرات آلمان به ترکیه همچنان ادامه داشت و در سه ماهه پایانی سال گذشته 5 مجوز صادرات تسلیحات به ارزش 3.1 میلیون یورو به ترکیه تصویب شد.
 
 


کد مطلب: 22573

آدرس مطلب: http://caucasus.ir/vdcipwar.t1ary2bcct.html

قفقاز
  http://caucasus.ir